19 April 2024
nedjelja, 17 Novembar 2013 20:54

Dvije pobjede Kengura

KK Kengur- KK Nets - dvije pobjede Kengura - Pioniri: KK Kengur 52:30 KK Nets - Kadeti: KK Kengur 58:47 KK Nets

Pioniri: KK Kengur 52:30 KK Nets

Pioniri KK Kengura još jednom su pokazali da su ozbiljni kandidati za osvajanje Državnog prvenstva BiH. U današnjoj prijateljskoj utakmici protiv svojih gradskih rivala pioniri Kengura su ostvarili uvjerljivu pobjedu rezultatom 52:30. Najbolji u domaćoj ekipi bili su Dean Birmančević sa 14 i Demir Beganović sa 10 poena.

Kadeti: KK Kengur 58:47 KK Nets

Kadeti Kengura su u uzbudljivoj utakmici savladali svoje vršnjake iz Nets-a. U  utakmici sa jakim odbranama i malim brojem poena bolje su se snašli košarkaši Kengura. Od početka utakmice kadeti Kengura su nametnuli svoj ritam igre i stvorili su prvu ozbiljniju razliku već u prvoj četvrtini. Nets se vratio u drugoj četvrtini i na odmor se otišlo rezultatom 23:22. U nastavku ekipa Kengura, predvođena mladim i perspektivnim trenerom i bivšim igračem KK Kengura Armanom Bjeloševićem, stvara nedostižnu prednost koju su održavali do kraja utakmice.Najbolji u ekipi Kengura bili su Adem Gazić i Amir Nakić, dok je goste predvodio Faris Preljević, koji je bio najbolji strijelac na utakmice sa 23 poena.