subota, 16 Novembar 2013 23:57

A1 KOŠARKAŠKA LIGA KS BiH POBJEDA OKK ČELIK U DERBIJU 5.KOLA. OKK ČELIK – KK BRČKO DISTRIKT 94:82

Gradska ARENA u Zenici; Početak u 20 sati; Gledalaca: oko 600; Uokviru  5. kola  A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2013/2014, zenički OKK Čelik je bio domaćin ekipi KK Brčko Distrikt. Petu pobjedu, zaredom, u novom prvenstvu je zabilježila domaća ekipa OKK Čelik. Rezultat: Čelik – Brčko Distrikt 94:82  (20:23), (24:15), (24:25), (26:19).

KLIKNI OVDJE da vidiš foto galeriju iz Arene

Sastav OKK Čelik: Fejzagić, Opačak 27, Radan 2, Arnaut 5, Hodžić 28, Begagić 22, Pezer 3, Balta 4,  Klinac 3, Britvar, Fajković, Spahić. (Trener Nedžad Hodžić, pomoćni treneri: Kenan Kaknjo i Ahmed Muminović);

Sastav KK Brčko Distrikt: Nešić, Ahmedbašić, Vasiljević, Islamović, Blagojević, Marković, Šarenac, Kalajdžić, Karić, Mikić, Gibić. (Trener: Azur Hadžović);

Najefikasniji kod Čelika su bili: Dino Hodžić (28), Ivan Opačak (27), Dino Begagić (22),

Kod Brčko Distrikta, najefikasniji su bili: Mirnes Islamović (19), Bojan Nešić (17), Mikić (13), te Mirza Ahmedbašić i Marković po 11 poena;

U derbi utakmici 5.kola između dvije neporažene ekipe u protekla 4 kola A1 lige, Čelika i Brčko Distrikta, pobjedu je zasluženo ostvarila domaća ekipa OKK Čelik. Gosti su se pokazali kao veoma dobra ekipa, koja se zasluženo nalazi u vrhu tabele. Prvu četvrtinu dobijaju gosti sa 23:20, a drugu domaći sa 24:15. Na kraju treće četvrtine rezultat glasi 68:63 za domaće košarkaše.

U zadnjoj četvrtini Čelik postepeno povećava prednost: 70:63; 76:65; 79:68; 81:71; 83:71;  do najveće prednosti od + 13 poena u dva navrata (87:74) i (89:76). Konačan rezultat od + 12 poena je 94:82.

Utakmica je bila sa dosta uzbuđenja i rezultatskih preokreta.

Na kraju utakmice trener Hodžić je izjavio: "Dobro je, pobijedili smo, ali nisam baš najzadovoljniji kako smo odigrali, posebno smo imali problema sa našim mladim igračima iz tzv. zaštićenog godišta. Na kraju smo ipak složili dobitnu kombinaciju. Kao što sam i upozoravao, Brčko je dobra ekipa, igraju lijepu košarku ali kvalitet i naša fizička sprema su presudili. Očekuju nas tri – četiri nešto teže utakmice, od kojih je prva protiv Bošnjaka u gostima. Vjerujem da možemo igrati bolje nego večeras i nadam se da ćemo slaviti nove pobjede" -zaključuje optimistički trener OKK Čelik, Nedžad Hodžić.

Čestitke košarkašima Čelika na odličnoj igri i zasluženoj pobjedi u derbiju 5.kola. Čelik je sada usamljen na čelu tabele A1 lige sa svih pet pobjeda u pet kola prvenstva.

U šestom kolu ekipa OKK Čelik ide u goste ekipi KK Bošnjak iz Hadžića, dok Brčko Distrikt ugošćuje Turbinu iz Jablanice.