02 Maj 2024
utorak, 05 Novembar 2013 05:02

Odbojka: zenički klubovi

Proteklih dana odigrane su odbojkaške utakmice u Superligama i Prvim ligama FBiH. Kao što smo ranije objavili zenički klubovi nastupaju u slijedećim ligama: Superliga FBiH za muškarce (OK Zenica), Prva liga FBiH za muškarce (OK Ruki),  Prva liga FBiH za žene, grupa A3 (OK Ruki, ŽOK Željezara);

Odbojkaši OK Zenica u 6. kolu Superlige FBiH upisali su novi poraz.  Zeničani su u Bihaću poveli 1:0 u setovima. U drugom setu su bili na korak do povečanja vođstva, ali Bišćani taj set dobijaju tijesno 25:23, da bi u nastavku dobili i preostala dva seta i slavili sa 3:1.

10. OK ZENICA 5 0 5 3 15 295 439 0

Kod odbojkaša u Prvoj ligi FBiH, zenički OK Ruki je bio slobodan u ovom kolu.

Prva liga FBiH za žene, grupa A3:

U zaostaloj utakmici  iz prvog kola, odbojkašice OK Maglaj su u Zenici bile bolje od OK Ruki, rezultat je bio 3:2. Ova utakmica je igrana 30.10.2013.god.

Uzbudljivo je bilo u subotu 02.11.2013.god.u gradskom derbiju, u 1. Ligi FBiH za odbojkašice, grupa A3, gdje su odbojkašice Rukija sa 3:2 pobijedile ŽOK Željezara. "Gošće" u ovom meču su povele 1:0 u setovima, da bi naredna dva seta Ruki riješio u svoju korist. U 4. setu vođena je velika borba. Željezara je poravnala na 2:2, ali je odlučujući taj brek pripao "domaćim" igračicama.

Rezultat: OK RUKI – ŽOK ŽELJEZARA 3 : 2 (18 : 25), (25 : 17), (25 : 17), (23 : 25), (15 : 9);