19 April 2024
subota, 05 Oktobar 2013 21:04

Druga pobjeda Viteza Vitez – Mladost (Vel. Obarska) 2:1 Stadion: "A" teren na Kamberovića polju u Zenici; Gledalaca: oko 500; Vrijeme: oblačno i prohladno (+ 14*C);

Glavni sudija: Emir Spahalić iz Mostara, i pomočnici Zlatan Bećirović iz Mramora i Dario Tepavčević iz Laktaša.

Novi Premijerligaš Vitez je bio domaćin u Zenici na stadionu Kamberovića polje, u 11. kolu BH Telekom Premijer lige BiH,  takođe, novom Premijerligašu FK Mladost iz Velike Obarske kod Bijeljine. Pobjedili su domaćini u ovom susretu, ekipa Viteza. Rezultat: Vitez – Mladost  2:1 (1:1);

Strijelci: 0:1 (Krezović iz penala u 11'), 1:1 (Smriko 20'), 2:1 (Dilaver 59');

Žuti kartoni: Brekalo, Jurić i Smriko (Vitez), Zelić i Vasić (Mladost);

Sastavi timova:

Vitez: Živković, Jurić, Hasanović, Jurčević, Dedić (Badrov 85'), Imamović, Brekalo, Mišić (Šišić 64'), Kapetan, Čubrilo (Dilaver 46'), Smriko. (Trener: Valentin Plavčić);

Mladost: Tripić, Hodžić (Pešić 75'), Klasanović, Zelić, Ramić (Đurđević 83'), Krezović, Kostić, Komarčević, Novaković, Vasić (Gujić 70'), Jevtić. (Trener: Dušan Jevrić);

Zaslužena pobjeda nogometaša Viteza, koji je do pobjede stigao preokretom. Naime, gosti su došli u vođstvo u 11. minuti iz penala koji je dosuđen nakon igranja rukom u šesnaestercu od strane Brekala. Siguran izvođač penala je bio Krezović za vođstvo od 0:1.  "Domaći" izjednačuju u 20.minuti preko Smrike, nakon dodavanja Hasanaovića. Dobijenu loptu Smriko je snažno šutirao pod prečku sa nekoliko metara. Do kraja prvog poluvremena  prijetili su Smriko i Kapetan, ali je ostalo 1:1. U drugom poluvremenu Jurčević je izveo korner sa lijeve strane u 59. minuti, Dilaver je pogodio iz nastale gužve, nakon odbijene lopte, za preokret i vodstvo Viteza od 2:1, koji je do kraja uspio sačuvati prednost za zaslužena, nova, tri boda. Sa ovom pobjedom ekipa Viteza ima 10 bodova.

Nakon reprezentativne pauze, u 12. kolu (19.i 20. oktobra 2013.), Vitez ide u goste Veležu, dok je Mladost domaćin aktuelnom prvaku, sarajevskom Željezničaru.