petak, 04 Oktobar 2013 22:40

POBJEDA ČELIKA U DERBIJU KOLA. RK ČELIK – RK GRAČANICA 32:27 Gradska ARENA u Zenici; Početak: u 19:00 sati; Gledalaca: oko 400; Sudije: Saša Pandžić i Boris Šatordžija; kontrolor Željko Savić;  U derbi utakmici 4. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2013/2014, igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Gračanica, inaće lider na tabeli nakon 3 kola ligaškog takmičenja. Utakmica je završena  rezultatom 32:27 (15:16) za Čelik.

Sastav RK Čelik: Aldin Begagić, Davor Kadić, Eduard Martić,  Milan Ivančev, Mirza Dervenčić, Dragan Starčević, Milan Duvnjak, Edvin Begović, Mirza Hurem, Goran Antović, Boško Jolović, Enes Sirčo, Ajdin Tufekčić, Dervišević, Ajanović, Alihodžić; (Trener: Zdenko Antović).

KLIKNI OVDJE da vidiš foto Facebook galeriju sa UTAKMICE U ARENI

Najefikasniji kod Čelika: Aldin Begagić (8), te Mirza Hurem i Davor Kadić po 7 golova. Najviše golova za Gračanicu postigli su: Osmanhodžić (6), te Međić i Salkić po 5 golova.

Sedmerci za Čelik: 5 (3); Sedmerci za Gračanicu: 4 (2) – Starčević odbranio 2 sedmerca. Isključenja: Čelik (14'),  Gračanica  (10');

Odbrane golmana: Starčević (Čelik) 15 odbrana, Sirčo (Čelik) 5 odbrana, Beširović (Gračanica), 13 odbrana

U derbiju  4. kola, rukometaši Čelika su sasvim zasluženo pobjedili dosadašnjeg lidera na tabeli, ekipu Gračanice, rezultatom 32:27 (15:16).

Čelik ima stalno vođstvo u prvom dijelu prvog poluvremena do rezultata 8:5. Tada gosti prave seriju od 0:4 i prelaze u vođstvo od 8:9. Domaći ponovo prelaze u vođstvo od 10:9 i od tog trenutka gosti izjednačuju na 10:10, te prelaze u vođstvo od 10:11, koje su čuvali do rezultata 21:23, sredinom drugog poluvremena.

Inače, u opisanom periodu Čelik je uspio samo jednom da izjednači na 15:15. Prvo poluvrijeme se završava vođstvom gostiju od 15:16. Kod rezultata 21:23 za goste, domaći rukometaši prave veliku seriju od 6:0 i rezultat tada glasi 27:23. Do kraja utakmice domaći igrači znalački čuvaju stečenu prednost, koja je u jednom trenutku (u 25. minuti) iznosila  i + 6 golova (31:25). Konačan rezultat 32:27 za Čelik.

Po ocjeni žirija igrač utakmice je bio Boško Jolović iz Čelika, koji je svojom agresivnošču "raskopao" brzi protok lopti gostiju u drugom poluvremenu, što je, čini se, bilo odlučujuće za preokret u rezultatu u korist domaćih rukometaša.

U zeničkoj Areni očekivao se veći broj gledalaca. Trener Antović je izjavio da je zadovoljan pobjedom i to sa pristojnom razlikom, ali nije zadovoljan posjetom gledalaca na derbi utakmici. Ovom pobjedom RK Čelik je skinuo RK Gračanicu sa prvog mjesta na tabeli. Trener gostiju je čestitao Čeliku na zasluženoj pobjedi i istakao da je njihov cilj 3.- 4. mjesto u prvenstvu.

Jedna zamjerka i za domaćina, jer nije obezbjedio dovoljan broj primjeraka zapisnika sa popisom aktera utakmice, za medije, pa je ovaj Izvještaj nepotpun iz tog razloga.