25 Maj 2022
FacebookTwitterOva adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.
subota, 24 Avgust 2013 21:12

Foto:Rezultati Kengur kupa-subota

Danas su odigrane kvalifikacione utakmice drugog dana Kengur kupa 2013, koji okuplja mlade košarkaše iz BiH i nekoliko evropskih zemalja. Da i mladi košarkaši mogu priuštiti pravu dramu na terenu, pokazali su kadeti domaćina KK Kengur i Sedmice iz Đakova, Hrvatska. Naime, domaćini su nakon vođstva gostiju od 17 poen za poen stizali prednost i u posljednje minute se vodila prava pravcata drama, sa više promjena vođstva. Domaći su u posljednjoj minuti dvaput uspjeli da okrenu rezultat i bukvalno sa zvukom sirene zadrže prednost.

 

Stotine domaćih, ali i navijača gostujućih timova su ih na kraju nagradili dugotrajnim aplauzom za požrtvovanost kakva se rijetko vidi i kod profesionalnih timova. Sutra (nedjelja)  su na rasporedu utakmice za plasman i prvake u kategorijama, što obećava još veće borbe na tri terena u Areni. Pogledajte današnje rezultate te ko protiv koga igra sutra. 

 

2013-08-24 10.20.45

 

 

 

JUNIORI (igrači rođeni 1996. godine i mlađi)

Učestvuje osam ekipa podijeljenih u dvije grupe. Igra se liga sistemom u grupama, a nakon toga igra se odmah za konačan plasman.

 

Grupa A                                                      Grupa B

1. S. ĐAKOVO (HRV)         3/0      6          1. VITEZ (BiH)                     3/0      6

2. KENGUR (BiH)               2/1      5          2. ČELIK (BiH)                    2/1      5

3. ZTE (MAĐ)                      1/2      4          3. ORLOVIK (BiH)              1/2      4

4. FALCONS Tuzla (BiH)   0/3      3          4. REALWAY (BiH)            0/3      3                                           

 

Petak (23. august)

 

B grupa (1. kolo)                             rez.                                         broj utakmice          

15,30  Čelik - Vitez                         44:60              Bilmišće                    1

16,50 Realway - Orlovik Žepče     36:57              Bilmišće                    2

 

A grupa (1. kolo)

18,10  Kengur - Falcons                  52:42              Bilmišće                    3

19,30  ZTE - Sedam Đakovo           36:51              Bilmišće                    4

 

Subota (24. august)

 

A grupa (2. kolo)

09,00 Kengur - ZTE                        59:40              Arena 1                      5

09,00 Sedam Đakovo - Falcons     49:42              Arena 2                     6

 

B grupa (2. kolo)

10,20 Čelik - Orlovik                     62:55 (pr.)     Arena 1                      7

10,20 Realway - Vitez                    41:63              Arena 2                      8

 

A grupa (3. kolo)

13,00 Kengur - Sedam Đakovo      50:65              Arena 1                      9

13,00 ZTE - Falcons                       40:34              Arena 2                      10

 

B grupa (3. kolo)

14,20 Realway - Čelik                    52:83             Arena 1                      11

14,20 Vitez - Orlovik                      57:45              Arena 2                      12

 

Nedjelja (25. august)

10,20  (za 7.) FALCONS -   REALWAY                Arena 1                      13

10,20  (za 5.) ZTE -  ORLOVIK                             Arena 2                      14

13,00  (za 3.) KENGUR - ČELIK                          Arena 3                      15

14,30  FINALE        ĐAKOVO - VITEZ  Arena - centralni    16

 

KADETI (igrači rođeni 1998. godine i mlađi)

Učestvuje dvanaest ekipa. Četiri grupe po tri ekipe (A, B, C i D) koje igraju liga sistemom. Pobjednici grupa igrat će u polufinalu, a ostali još jednu utakmicu za konačan plasman od 5. do 12. mjesta.

 

Grupa A                               Grupa B                   Grupa C                   Grupa D      

1.Kengur        2/0 4               1.Falcons       2/0 4   1.Spars           2/0 4   1.Čelik           2/0 4

2.S. Đakovo   1/1 3               2.Konjic         1/1 3   2.ZTE             1/1 3   2.Realway      1/1 3

3.Vitez           0/2 2               3.Meteor Đ.   0/2 2   3.ABC Tz.      0/2 2   3.Basket T.     0/2 2

 

Subota (24. august)                                                           Rez.                                  broj ut.

09,00 KENGUR - VITEZ (A grupa)                                  56:51              Arena 3          17

10,20 FALCONS - METEOR Đakovo (B grupa)  56:42              Arena 3          18

11,40 ZTE - ABC BASKET TZ (C grupa)             36:32              Arena 1          19

11,40 ČELIK - REALWAY (D grupa)                              61:54              Arena 2          20

11,40 VITEZ - SEDAM Đakovo (A grupa)                       46:58              Arena 3          21

13,00 METEOR Đakovo - KONJIC (B grupa)                 45:62              Arena 3          22

15,40 SPARS - ZTE (C grupa)                                           52:21              Arena 1          23

15,40 BASKET TIME - REALWAY (D grupa)    26:44              Arena 2          24

17,00 KENGUR - SEDAM Đakovo (A grupa)                 59:58              Arena 1          25

17,00 FALCONS - KONJIC (B grupa)                             45:26              Arena 2          26

18,20 SPARS - ABC BASKET TZ (C grupa)                    43:24              Arena 1          27

18,20 ČELIK - BASKET TIME (D grupa)            56:27              Arena 2          28

           

 

Nedjelja (25. august)

09,00 (Polufinale I) Kengur - Falcons                                                      Arena 1          29

09,00 (Polufinale II) Spars - Čelik                                                 Arena 2          30

09,00 (za 9-12.) Vitez - Meteor Đakovo                                                   Bilmišće        31

10,20 (za 9-12.) ABC Tuzla - Basket Time                                               Bilmišće        32

11,40 (za 5-8.) Sedam Đ. - Konjic                                                Arena 1          33

11,40 (za 5-8.) ZTE - Realway                                                                   Arena 3          34

11,40 (za 3.) poraženi I - II)                                                                       Arena 2          35

13,00 FINALE pobjednici I - II)                                                             Arena 1         36

 

PIONIRI (igrači rođeni 2000. godine i mlađi)

Učestvuje osam ekipa. Igra se kup sistemom.

 

EKIPE

KENGUR Zenica (BiH)                              ŠIBENIK (Hrvatska)

ZTE Zalaegerszeg (Mađarska)                    ABC Zadar (Hrvatska)

FALCONS Tuzla (BiH)                               SPARS Sarajevo (BiH)

ABC BASKET Tuzla (BiH)             KONJIC (BiH)

                                  

Subota (24 august)                                     Rez.                                        broj utakmice

09,30 ZTE - FALCONS (A)                        37:45              Bilmišće                    37

10,50 KENGUR - ABC Tuzla (B)  68:21              Bilmišće                    38

12,10 ŠIBENIK - SPARS (C)                     30:38              Bilmišće                    39

13,30 ABC ZADAR – KONJIC (D)           14:25             Bilmišće                    40      

14,50 5. do 8. ZTE – ABC Tuzla                47:21             Bilmišće                    41

16,10 polufin. FALCONS - KENGUR      35:45 pr.        Bilmišće                    42

17,30 5. do 8. ŠIBENIK – ABC Zadar       32:15              Bilmišće                    43

18,50 polufin. SPARS - KONJIC               67:13             Bilmišće                    44

 

 

Nedjelja (25. august)

11,40  (za 7.) ABC ZADAR - ABC TUZLA                      M.Ć. Ćatić                 45

11,40  (za 5.) ZTE - ŠIBENIK                                            Bilmišće                    46

13,00  Za 3.) FALCONS -   KONJIC                                Bilmišće                    47

13,00  FINALE KENGUR - SPARS                               Arena 2                     48

 

 

 

KADETKINJE 1998. godište

Učestvuje šest ekipe. Igra se u dvije grupe liga sistemom u subotu, a u nedjelju za konačni plasman.

 

Grupa A                                                       Grupa B                                                     

1. KENGUR (BiH)   2/0      4                     1. SEDAM Đ. (HRV)           2/0      4         

2. VITEZ (BiH)         1/1      3                      2. BOSNA (BiH)                  1/1      3         

3. KONJIC (BiH)     0/2      2                     3. ŽELJEZNIČAR (BiH)     0/2      2         

                       

Subota (25. august)                                               Rez.                                        broj ut.

09,00 KENGUR - VITEZ                                       41:29             M.Ć. Ćatić     49

10,20 BOSNA - SEDAM ĐAKOVO                     26:38             M.Ć. Ćatić     50

11,40 VITEZ - KONJIC                                         47:34             M.Ć. Ćatić     51

13,00 BOSNA - ŽELJEZNIČAR                           48:38             M.Ć. Ćatić     52

14,20 KENGUR - KONJIC                                   59:22             Arena 3          53

15,40  ŽELJEZNIČAR - SEDAM ĐAKOVO        44:75             Arena 3          54

 

 

Nedjelja (26. august)

09,00 (za 5.)              KONJIC - ŽELJEZNIČAR              M.Ć. Ćatić     55

09,00 (za 3.)              VITEZ - BOSNA                                          Arena 3          56

13,00 FINALE         KENGUR - SEDAM Đakovo                    Arena 3         57

 

 

 

PREDPIONIRI

Učestvuju četiri ekipe. Igra se liga sistemom.

 

EKIPE                                                                    

REALWAY (BiH)                            2/0

VITEZ (BiH)                         1/1

ABC BASKET Tuzla (BiH) 1/1

KENGUR Zenica (BiH)                  0/2

 

Subota (24. august)                                                Rez.                                        Br. Utak.

14,20 KENGUR - VITEZ                                       38:40 pr.        M.Ć. Ćatić                 58

15,40 ABC BASKET Tuzla - REALWAY 23:47             M.Ć. Ćatić                59

 

17,00 KENGUR - ABC BASKET              16:21             M.Ć. Ćatić                 60

18,20 VITEZ - REALWAY                         23:31             M.Ć. Ćatić                 61

 

Nedjelja (25. august)

10,20 KENGUR - REALWAY                                                       M.Ć. Ćatić                 62

 

13,00 BASKET T. Bug. - ABC BASKET TZ.                                M.Ć. Ćatić                 63


KENGUR KUP 2013 - RASPORED UTAKMICA

 

 

PETAK, 23. AVGUST

Satnica

Dvorana BILMIŠĆE

Rezultat

15,30 - 16,50

JUNIORI (B grupa - 1. kolo) 1

ČELIK - VITEZ

 

44:60

16,50 - 18,10

JUNIORI (B grupa - 1. kolo) 2

REALWAY - ORLOVIK

 

36:57

18,10 - 19,30

JUNIORI (A grupa - 1. kolo) 3

KENGUR - FALCONS

 

52:42

19,30 - 20,50

JUNIORI (A grupa - 1. kolo) 4

ZTE - SEDAM ĐAKOVO

 

36:51

 

 

 

 

 

 

 





SUBOTA, 24. AVGUST

 

Satnica

BILMIŠĆE

UTAKMICA

Rezultat

09,30 - 10,50

PIONIRI  (A)       37

ZTE - FALCONS

37:45

10,50 - 12,10

PIONIRI  (B)      38    

KENGUR - ABC Tuzla

68:21

12,10 - 13,30

PIONIRI (C)      39

ŠIBENIK - SPARS

30:38

13,30 - 14,50

PIONIRI  (D)    40

ABC ZADAR - KONJIC

14:25

14,50 - 16,10

PIONIRI     41

(Za 5. - 8.) ZTE - ABC Tuzla

47:21

16,10 - 17,30

PIONIRI     42  

(Polufinale) FALCONS - KENGUR

35:45 pr.

17,30 - 18,50

PIONIRI     43     

(Za 5. - 8.) ŠIBENIK - ABC ZADAR

32:15

18,50 - 20,10

PIONIRI      44    

(Polufinale) SPARS - KONJIC

67:13

 

  

 

KENGUR KUP 2013 - RASPORED UTAKMICA

 

 

SUBOTA, 24. AUGUST

 

Satnica

ARENA 1

ARENA 2

ARENA 3

Musa Ćazim ĆATIĆ

09,00 - 10,20

JUNIORI (grupa A) 5

KENGUR - ZTE

59:40

JUNIORI (grupa A) 6

SEDAM Đ. - FALCONS

49:42

KADETI (grupa A) 17

KENGUR - VITEZ

56:51

DJEVOJKE (A) 49

KENGUR - VITEZ

41:29

10,20 - 11,40

JUNIORI (grupa B) 7

ČELIK - ORLOVIK

62:55 (pr.)

JUNIORI (grupa B) 8

REALWAY - VITEZ

41:63

KADETI (grupa B) 18

FALCONS - METEOR Đ.

56:42

DJEVOJKE (B) 50

BOSNA - SEDAM Đ.

26:38

11,40 - 13,00

KADETI (grupa C) 19

ZTE - ABC BASKET TZ

36:32

KADETI (grupa D) 20

ČELIK - REALWAY

61:54

KADETI (grupa A) 21

VITEZ - SEDAM Đ.

46:58

DJEVOJKE (A) 51

VITEZ - KONJIC

47:34

13,00 -14,20

JUNIORI (grupa A) 9

KENGUR - SEDAM Đ.

50:65

JUNIORI (grupa A) 10

ZTE - FALCONS

40:34

KADETI (grupa B) 22

METEOR Đ. - KONJIC

45:62

DJEVOJKE (B) 52

BOSNA - ŽELJEZNIČAR

48:38

14,20 - 15,40

JUNIORI (grupa B) 11

REALWAY - ČELIK

52:83

JUNIORI (grupa B) 12

VITEZ - ORLOVIK

57:45

DJEVOJKE (A) 53

KENGUR - KONJIC

59:22

PREDPIONIRI 58

 KENGUR - VITEZ

38:40 pr.

15,40 - 17,00

KADETI (grupa C) 23

SPARS - ZTE

52:21

KADETI (grupa D) 24

BASKET T. B. - REALWAY

26:44

DJEVOJKE (B) 54

ŽELJEZNIČAR - SEDAM Đ.

44:75

PREDPIONIRI 59

ABC B.Tuzla - REALWAY

23:47

17,00 - 18,20

KADETI (grupa A) 25

KENGUR - SEDAM Đ.

59:58

KADETI (grupa B) 26

FALCONS - KONJIC

45:26

 

PREDPIONIRI 60

KENGUR - ABC BASKET TZ

16:21

18,20 - 19,40

KADETI (grupa C) 27

SPARS - ABC BASKET TZ

43:24

KADETI (grupa D) 28

ČELIK - BASKET T. Bugojno

56:27

 

PREDPIONIRI 61

VITEZ - REALWAY

23:31

 

  

KENGUR KUP 2013 - RASPORED UTAKMICA

 

NEDJELJA, 25. AUGUST

 

Satnica

ARENA 1

ARENA 2

ARENA 3

Bilmišće

M.Ć. Ćatić

09,00 - 10,20

KADETI polufinale 29

Pobjednici A - B

KENGUR - FALCONS

KADETI polufinale 30

Pobjednici C - D

ČELIK - SPARS

DJEVOJKE 56

Za 3. mjesto

VITEZ - BOSNA

KADETI za 9. mjesto 31

3.A - 3.B

VITEZ - METEOR Đ.

DJEVOJKE 55

Za 5. mjesto

KONJIC - ŽELJO

10,20 - 11,40

JUNIORI 13

FALCONS - REALWAY

JUNIORI 14

ZTE - ORLOVIK

JUNIORI 15

KENGUR - ČELIK

KADETI za 9. mjesto 32

3.C - 3.D

PREDPIONIRI 62

KENGUR - REALWAY

11,40 - 13,00

KADETI za 5. mjesto 33 2.A - 2.B

ĐAKOVO - KONJIC

KADETI 35

Za 3. mjesto

 

KADETI  za 5. mj. 34

2.C - 2.D

ZTE - REALWAY

PIONIRI 46

Za 5. mjesto

ZTE - ŠIBENIK

PIONIRI 45

Za 7. mjesto

ABC ZADAR - ABC TUZLA

13,00 -14,20

KADETI 36

FINALE

-

PIONIRI 48

FINALE

KENGUR - SPARS

DJEVOJKE 57

FINALE

KENGUR - ĐAKOVO

PIONIRI 47

Za 3. mjesto

FALCONS - KONJIC

PREDPIONIRI 63

BASKET T. B. - ABC BASKET

 

 

Satnica

ARENA

CENTRALNI TEREN

14,30 - 16,00

JUNIORI 16

FINALE

VITEZ - ĐAKOVO

 

PROGLAŠENJE POBJEDNIKA

GRADSKA ARENA ZENICA

 

NEDJELJA, 25. AUGUST u 16,00 SATI