četvrtak, 23 Maj 2013 20:04

Robijaši: NK Čelik ove sezone

Kako nam se bliži nedjelja i posljednje kolo Premijer lige BiH u nogometu u sezoni 2012/13 želimo da se podsjetite što se sve događalo sa našim klubom u ovom natjecanju, napisali su iz Press službe Robijaša 1988. uoči utakmice na Otoci koja odlučuje o eventualnom Čelikovom odlasku u euro takmičenja. Pa, podsjetimo se.

.

1. kolo 5.8.2012 - Sarajevo, stadion Koševo: Sarajevo – Čelik 0:0

2. kolo 11.8.2012 – Kamberovića polje: Čelik – Velež 2:0, strijelci Stipe Barać i Jasmin Mešanović.

3. kolo 18.8.2012 – Trebinje: Leotar – Čelik 1:0, primili smo gol u 87. minutu iz ofsajda.

4. kolo 26.8.2012 – Kamberovići: Čelik – Široki Brijeg 2:1, oba gola je dao Jasmin Mešanović.

5. kolo 1.9.2012 –Travnik: Travnik – Čelik 2:1, gol za naš tim je postigao Stipe Barać a pobjedonosni za Travnik protiv nas, naš sadašnji igrač Darko Mišić.

6. kolo 15.9.2012 – Bilino: Čelik – Borac 1:1, Saša Kajkut je postigao svoj prvi gol za naš tim

7. kolo 22.9.2012 – Gradačac: Zvijezda – Čelik 1:0, primili smo gol u 3. minuti.

8. kolo 29.9.2012 – Bilino: Čelik – Željezničar 1:2, gol za Čelik je postigao Mehmedalija Čović a utakmica je ostala upamćena po sudijskog lakrdiji.

9. kolo 6.10.2012 – Sarajevo, stadion u Lukavici: Slavija – Čelik 2:1, iako smo vodili golom Anida Travančića izgubili smo utakmicu.

10. kolo 20.10.2012 – Bilino: Čelik – Zrinjski 2:0, strijelci Saša Kajkut i Marko Nestorović

11. kolo 27.10.2012 –Bijeljina: Radnik – Čelik 2:2, dva puta smo vodili ali na kraju smo osvojili samo jedan bod, strijelci su bili Stefan Maletić i Saša Kajkut.

12. kolo 4.11.2012 – Gabela: GOŠK – Čelik 0:0

13. kolo 10.11.2012 – Bilino: Čelik – Rudar Prijedor 2:1, gubili smo ali ipak pobijedili na kraju, strijelci su bili Saša Kajkut i Jasmin Smriko.

14. kolo 17.11.2012 – Srebrenik: Gradina – Čelik 0:1, prva pobjeda u gostima u sezoni, strijelac je bio Jasmin Mešanović.

15. kolo 24.11.2012 – Bilino: Čelik – Olimpic 1:1, utakmica je počela sa crvenim kartonom za našeg igrača u 3. minuti a završila zgoditkom gostiju u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena. Gol za Čelik je postigao Stipe Barać.

16. kolo 2.3.2013 – Bilino: Čelik – Sarajevo 3:2, Saša Kajkut strijelac sva tri pogotka.

17. kolo 9.3.2013 – Mostar, stadion Vrapčići: Velež – Čelik 2:1, užasno blatnjav teren, gol za naš tim je postigao Alen Dedić.

18. kolo 16.3.2013 – Kamberovići: Čelik – Leotar 1:1, gol je postigao Alen Dedić, ovo je vjerojatno bila i najlošija utakmica našeg tima u cijeloj sezoni.

19. kolo 30.3.2013 – Pecara: Široki Brijeg – Čelik 0:1, strijelac Alen Dedić.

20. kolo 6.4.2013 – Bilino: Čelik – Travnik 2:1, strijelac prvog gola za naš tim je bio Saša Kajkut a pobjedu nam je osigurao autogolom Suvad Grabus u zadnjim sekundama susreta.

21. kolo 10.4.2013 – Banja Luka: Borac – Čelik 2:0, kao i u Vrapčićima, niti ovaj teren nije bio uslovan za odigravanje utakmice.

22. kolo 13.4.2013 – Bilino: Čelik – Zvijezda 4:1, strijelci su bili Kenan Horić, Marin Popović i dva puta Duško Stajić.

23. kolo 20.4.2013 – Sarajevo, stadion Grbavica: Željezničar – Čelik 1:1, strijelac za naš tim je bio Jasmin Mešanović, a skoro cijelo drugo poluvrijeme smo igrali sa igračem manje.

24. kolo 24.4.2013 – Bilino: Čelik – Slavija 4:1, iako smo u ranom dijelu utakmice primili pogodak došli smo do nova tri boda golovima Stipe Baraća, Saše Kajkuta, Jasmina Mešanovića i Semira Bajraktarevića.

25. kolo 28.4.2013 – Mostar, stadion pod Bijelim brijegom: Zrinjski – Čelik 0:2, strijelci su bili Jasmin Mešanović i Saša Kajkut.

26. kolo 4.5.2013 – Bilino: Čelik – Radnik 2:2, dva puta smo gubili na ovoj utakmici ali smo golovima Jasmina Mešanovića i Saše Kajkuta osvojili bod, junak utakmice je bio gostujući golman koji je obranio desetke šutova u okvir svog gola.

27. kolo 8.5.2013 – Bilino: Čelik – GOŠK 2:1 strijelci Alen Dedić i Saša Kajkut.

28. kolo 11.5.2013 – Prijedor: Rudar – Čelik 1:1, gol za naš tim je postigao Stipe Barać.

29. kolo 18.5.2013 – Bilino: Čelik – Gradina 2:1, gosti su na samom početku postigli gol ali su tri boda Čeliku osigurali Anid Travančić i Jasmin Mešanović.