19 April 2024
subota, 11 Maj 2013 00:19

Spars-Barcelona 49:53

Juniorsko prvenstvo Evrope u košarci (M). FINALNI TURNIR JUNIORSKE EUROLIGE. PORAZ SPARSA U DRUGOM KOLU. SPARS – BARCELONA  49:53

Košarkaši Sparsa su poraženi na završnom turniru Eurolige za juniore u Londonu. U drugom kolu B-grupe Sparse je, teškom mukom, savladala favorizovana ekipa španske Barcelone. Rezultat: OKK SPARS – BARCELONA  49:53  (11:15), (5:7), (16:8), (17:23);

Sastav OKK SPARS: Zahiragić 8, Nikolić 4, Petković, Durak 3, Ferhatbegović 8, Pilavdžić, Smajlović , Pirić, Jahić, Buza 14, Bašić, Šalić 12. (Trener: Trbić Marko, pom. trener: Trnka Mirza); Na finalnom turniru juniorskog prvenstva u Londonu, sarajevska ekipa SPARS, pod vođstvom Zeničanina Marka Trbića, u drugoj utakmici poražena je od ekipe Barcelone, rezultatom 49:53.

Vođena je velika borba tokom cijelog susreta. Sparsi su najbolje odigrali treću četvrtinu, koju su dobili rezultatom 16:8. Zadnju četvrtinu bolje su otvorili juniori Barcelone i sa dvije uzastopne trojke preokrenuli rezultat. Do kraja utakmice prednost Barcelone je bila i do +8 poena, koje su Sparsi, gotovo, stigli na -2 (49:51). Pogocima iz slobodnih bacanja u zadnjim sekundama utakmice, Barcelona je povrdila pobjedu od +4 poena (49:53).

Najbolji kod Sparsa su bili Buza Nedim s "double-double" učinkom od 14 poena i 12 skokova i Šalić Đoko,  takođe sa 12 poena i 16 skokova. Iako su poraženi, mladi košarkaši Sparsa uspješno su parirali jednom velikom timu kakav je Barcelona, pa ne trebaju biti previše tužni što neće imati šansu da igraju finale, obzirom da će se za titulu najboljeg juniorskog sastava boriti samo prvoplasirani timovi iz dvije grupe. Igračima i trenerima Sparsa želimo puno sreće i uspjeha u narednom susretu protiv selekcije Engleske, sutra u 15:00 sati.