srijeda, 08 Maj 2013 19:24

27. KOLO BH TELEKOM PREMIJER LIGE BiH U NOGOMETU. ČELIKOVA DVANAESTA POBJEDA - NK ČELIK – NK GOŠK 2:1. Stadion: "Bilino polje"; Početak: 17:00 sati; Vrijeme: kišovito i malo svježe(+17*C); Gledalaca: oko 1.000; Sudije: (Glavni:Skakić Dragan-Gradiška) ; (A1 Udovičić Sreten-Prijedor);(A2 Drašković Dalibor-I. Sarajevo). (4. Šehović Admir-Sarajevo); (5. Mulahasanović Adis-Sarajevo), (6. Bojo Danijel-Kiseljak)

Uokviru 27. kola BH Telekom Premijer nogometne lige BiH (dvanaesto kolo proljetnog dijela prvenstva), danas su  u Zenici, na stadionu "Bilino polje", igrali domaći Čelik i GOŠK iz Gabele. Rezultat: Čelik – GOŠK  2:1 (2:0); Strijelci: 1:0 (Kajkut 22'), 2:0 (Dedić 37'), 2:1 (Ivičić 72' iz penala); Žuti kartoni: Kajkut, Mišić i Dedić (Čelik), Bošnjak i Rajić (GOŠK);

Sastav Čelika: Adilović, Horić, Jusić, Lakičević, (Huseinspahić 63'), Nestorović, (Travančić 76'),  Popović, (Stajić 82'), Dedić, Barać, Mišić, Mešanović, Kajkut. (Šef stručnog štaba: Vlado Jagodić);

Sastav GOŠK-a:: Sušac, Šabanović, Bošnjak, Bonacin, Vasilj, Ramović, Perić (Ivičić 46'), Helvida, Bekić, (Paponja 75') Jusufbašić, Bišević. (Trener: Davor Mladina);

Čelik je ostvario zasluženu  pobjedu nad "davljenikom" GOŠK-om iz Gabele. Bio je to susret dvije ekipe sa različitim ambicijama u ovoj sezoni. Čelik se bori za Evropu, dok su gosti u grčevitoj borbi za opstanak u Premijer ligi BiH.

Evo kako su pali golovi:

1:0 -Kajkut u 22. minuti. Sjajan šut pod prečku sa oko 22 metra od gola gostiju.

2:0 –Dedić u 37. minuti. Kajkut je odlično "izbacio" Dedića u šesnaestercu gostiju, malo iskosa na lijevoj

strani, a ovaj je sam izbio pred golmana gostiju i rutinski ga savladao.

2:1 –Ivičić iz penala u 72. minuti, nakon što je lopta u šesnaestercu domaćih pogodila u ruku Mišića.

Tokom cijele utakmice, veća grupa, popularnih Čelikovih navijača, Robijaša, i po kiši je, ponovo, zdušno bodrila svoje ljubimce. Sa ovom pobjedom izabranici Vlade Jagodića su nastavili sa sjajnim igrama i rezultatima, te su i dalje u  borbi za plasman koji vodi u Evropu. U narednom, 28. kolu Čelik gostuje ekipi FK Rudar iz Prijedora. Jesenas u Zenici bilo je: Čelik – Rudar 2:1 (0:0). Strijelci: 0:1 (Kokanović 57'), 1:1 (Kajkut 76'), 2:1 (Smriko 90'+).