srijeda, 17 April 2013 20:54

Čelik - Široki Brijeg 1:0

U zaostaloj utakmici iz 19. kola Premijer omladinske lige BiH u nogometu, sezona 2012/2013, danas su   igrali kadeti Čelika i njihovi vršnjaci iz Širokog Brijega. Rezultat: Čelik – Široki Brijeg 1:0 (0:0). Strijelac jedinog gola bio je Softić Asmir u 65. minuti.  Igralo se u Zenici, na Kamberovića polju, na terenu sa plastičnom travom, po sunčanom vremenu (+18* C) i pred 50-ak gledalaca.  U prvom dijelu sezone, kadeti Čelika su poraženi u Širokom Brijegu sa 2:0.

Za kadete Čelika danas su nastupili: Zambaković, Brkić Ervin, Herić, Čolić, Duraković Anes, Komšić, Softić, Adilović, Topalović, Pašalić, Hibović. U drugom poluvremenu su nastupili i: Šabanović, Omerović, Vujica i Heco. (Trener: Brkić Senad).

U zaostaloj utakmici iz 19. kola, omladinska selekcija Čelika (kadeti), danas  su bili domaćini vršnjacima iz Širokog Brijega. Nakon bolje igre tokom cijele utakmice, kadeti Čelika su, sasvim zaslušeno, pobjedili goste iz Širokog Brijega. Domaći su imali nekoliko šansi, od kojih su uspjeli da iskoriste samo jednu i to u 65. minuti. Strijelac gola je bio odličnim, prizemnim šutom, iskosa sa desne strane, Softić Asmir, koji se ovim golom iskupio za promašeni jedanaesterac u 23. minuti ove utakmice.

Kadeti Čelika sada imaju u Premijer omladinskoj ligi BiH, 11 pobjeda, 5 poraza i 5 neriješenih rezultata. Dakle, 38 bodova.

Juniori Čelika, također danas su igrali zaostalu utakmicu iz 19. kola Premijer omladinske lige BiH u nogometu, sezona 2012/2013, protiv ekipe Širokog Brijega – poraženi su kod kuće, rezultatom 2:5. .

Tekst i foto: E. Imamović za Zenicablog