subota, 06 April 2013 21:17

Golovima Kajkuta i Grabusa (autogol) Čelik je pobjedio večeras na Bilinom polju Travnik, za koji je gol dao Simeunović. Pogledajte foto galeriju sa Bilinog polja.

KLIKNI DA VIDIŠ FOTO GALERIJU JASMINA HADŽIĆA

Na stadionu Bilino Polje u Zenici odigran je večeras komšijski derbi između Čelika i Travnika, a na kraju su domaćini slavili sa 2:1.

Čelik je po svemu viđenom sigurno zaslužio pobjedu, no zbog nekoliko neiskoritešnih prilika gosti su ih kaznili deset minuta prije kraja i stigli do poravnanja. Sreća je bila naklonjena crveno-crnima, pa su autogolom Suvada Grabusa u završnici došli do pobjede.

Početak utakmice kasnio je 20-ak minuta zbog toga što iz Travnika nisu izmirili dugove prema Savezu u iznosu od 3.000 KM. Kada je delegatu donesen novac, utakmica je mogla početi. Čelik je bolje otvorio utakmicu i u potpunosti nadigrao Travničane u prvih 20-ak minuta.

U četvrtoj minuti Stajić je silovito tukao s 20-ak metara iskosa s desne strane, ali je Fejzić majstorski odbranio. Pet minuta kasnije Barać iz slobodnjaka sa preko 35 metara pogađa prečku gostujućeg gola. Zeničani su poveli u 14. minuti. Stajić je uočio utrčavanje Kajkuta, ubacio s desne strane, a sjajni Kajkut loptu zakucao u mrežu za slavlje domaćih.

Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao, a izabranici Vlade Jagodića su loše odigrali posljednjih 25 minuta prvog dijela. U nastavku veliki broj prilika za domaće.

Mešanović, Kajkut, Lakičević... zatim Kajkutova šansa u 78. minuti, kada je izašao sam ispred Fejzića iskosa s desne strane, no pucao je daleko iznad gola. Stigla je kazna samo minutu i pol kasnije. Deni Simeunović je silovitim udarcem matirao Adilovića za šok na Bilinom Polju.

U 87. minuti iz ničega Čelik dolazi do prednosti. Huseinspahić je centrirao sa lijeve strane, Fejzić istrčao na loptu, no njegov suigrač Grabus je loptu ispred njega poslao u vlastitu mrežu za veliku radost Zeničana.

"Čestitam Jagodiću i Čeliku na zasluženoj pobjedi, a utakmica je mogla zavšiti i neriješeno. Čelik je dirigovao utakmicu svih 90 minuta, ali znali smo da ćemo dočekati jednu svoju šansu. Postigli smo gol u najbolje moguće vrijeme, ali na kraju smo vlastitom greškom i autogolom našeg igrača ostali bez vrijednog boda", rekao je trener Travnika Elvedin Beganović.

"Mi smo umalo od gotovog napravili veresiju. Poveli smo pa smo djelovali zadovoljno rezultatom, ali sigurno nije bilo tako, nego smo tražili drugi pogodak kojim bi riješili utakmicu. Međutim, dešava nam se da ne realizujemo izgledne situacije, pa nam Travnik iz jednog šuta u okvir gola postigne gol. Sreća nas je poslužila i vratila nam za neke ranije utakmice. Zaslužili smo pobjedu, a to je bio i jedini cilj večeras", kazao je trener Čelika Vlado Jagodić.