26 April 2024
nedjelja, 24 Mart 2013 16:05

Ok Zenica-OK Olovo 3:1

POBJEDA ODBOJKAŠA ZENICE U DERBIJU. 16.KOLO ODBOJKAŠKE SUPERLIGE FBiH. - OK "ZENICA" – OK "OLOVO" 3:1 - U  sali Prve gimnazije, pred oko 100-tinjak gledalaca, odigrana jedna od derbi utakmica 16. kola Superlige FBiH u kojoj su se sastali Odbojkaški klub “Zenica” i Odbojkaški klub "Olovo". Rezultat: OK "Zenica" – OK "Olovo"  3:1  (97:80); – (25:17); (27:25); (20:25); (25:13);

Sastav Odbojkaškog kluba “Zenica”: Eduard Miletić (C), Rijad Delić, Amir Brakmić, Damjan Bošnjak, Dario Ostojić, Belmin Gračić,  Vedran Krišto, Bojan Alić (libero), Faris Zukić,  Demir Muhić, Kenan Topčić, Emin Osmić; (Trener Odbojkaškog kluba “Zenica” je Eduard Miletić).

Sastav OK "Olovo": Sarajlić, Guzanović, Hadžiabdić Eldin (L1), Šalo, Abazović (L2), Mujezinović, Hodžić, Čolaković, Hadrović, Hadžiabdić Senad, Muminović, Karić (C); (Trener: Alikadić Kazafer);

Odbojkaši Zenice pobjedili su, zasluženo, u jednom od derbija 16. kola, ekipu OK Olovo, inaće, petoplasiranu ekipu na tabeli. Prvi set domaćini su dobili ubjedljivo sa 25:17. U drugom setu vođena je najveća borba. Odbojkaši Zenice su imali set loptu (24:21), ali su uporni gosti uspjeli izjednačiti na 24:24. Ovaj set, ipak, dobijaju domaćini na razliku (27:25). Treći set su dobili gosti prilično lako, jer su u toku seta napravili ogromnu prednost i do devet poena prednosti (11:20). Dakle, set pripada gostima (20:25).

U četvrtom setu domaći prave veliku prednost i do 12 poena (15:3), te set uspješno privode kraju (25:13) i meč dobijaju rezultatom 3:1.

Ovom pobjedom odbojkaši Zenice su stekli realne šanse za opstanak u ligi.

Istina, do kraja prvenstva odbojkaši Zenice idu u goste vodećoj ekipi Bosne iz Kalesije (17.kolo), dok su domaćini ekipi Ilijaša (18.kolo).