29 April 2024
nedjelja, 10 Mart 2013 22:18

Odbojka: Ruki-Željezara 3:2

Večeras je u sali OŠ "Musa Ćazim Ćatić", pred oko 200 gledalaca, odigran, drugi po redu, gradski derbi između odbojkašica OK Ruki i ŽOK Željezara.  Utakmica je igrana uokviru 12. kola Prve ženske federalne lige – grupa Centar. Veliki gradski derbi pripao je odbojkašicama Rukija. Rezultat: OK Ruki – ŽOK Željezara  3:2 (106:100); (25:20), (25:21), (19:25), (22:25), (15:9);

Sastav Odbojkaškog kluba Ruki: Mehanija Adnela, Topalović Esma, Radončić Samira, Halilović Belma, Smailović Melisa, Macanović Amira, Nikolić Leontina, Andrašić Ivana, Kavaz Berina, Otuzbir Amra, Hamzić Dženana (libero), Isaković Lejla. (Trener: Pojskić Nermin);

Drugi po redu gradski derbi između djevojaka Odbojkaškog kluba Ruki Zenica i "gošći" iz ŽOK Željezara Zenica, pripao je odbojkašicama OK Ruki. Inaće,  odbojkašice Rukija su drugoplasirane na tabeli i po tom mjerilu bile su favoriti u ovom meču (omjer pobjeda i poraza je bio 9/2). Ekipa Željezare je bila na četvrtom mjestu sa omjerom 6/5.

Prva dva seta dobile su odbojkašice Rukija (25:20) i (25:21). I kada se pomislilo da je blizu kraj ovom meču. odbojkašice Željezare se "bûde" i pod vođstvom trenera Nedžada Bajramovića, naredna dva seta dobivaju prilično ubjedljivo (19:25) i (22:25). U ova dva seta, odbojkašice Željezare su bile, gotovo, stalno u vođstvu, pa i sa 5-6 poena.

Uslijedio je, odlučujući, peti set u kojem su se bolje snašle odbojkašice Rukija. Naime, nakon rezultata 7:7, odbojkašice Rukija prelaze u vođstvo 8:7. Uslijedio je furiozan finiš u drugom dijelu petog seta, u kojem su odbojkašice Rukija osvojile sedam, a Željezara samo dva poena. Znači, u petom setu konačnih 15:9 za Ruki.

Da je utakmica bila, skoro, ravnopravna govori i podatak da su pobjednice u ukupnom zbiru osvojile tek šest poena više od poražene ekipe (106:100). Odlična odbojkaška utakmica, koja je trajala nešto više od dva sata. U sali je vladala prava navijačka atmosfera za obje ekipe. Šteta je, što se ovakva odlična utakmica  nije igrala u dvorani sa pristojnijim i većim prostorom za gledaoce. Ova sala, očito, to nema.

Evo svih rezultata 12.kola (09./10.mart 2013.):

OK Ruki – ŽOK Željezara  3:2 (106:100); (25:20), (25:21), (19:25), (22:25), (15:9);

OK Ort – ŽOK Igman 3:1

OK Ilijaš – ŽOK Žepče 2:3

OK Breza 1934 – ŽOK Ključ 0:3