25 April 2024
nedjelja, 10 Mart 2013 19:54

Video-foto:Zenica-Bosna (SA)

Danas je u sali Prve gimnazije, pred oko 50-ak gledalaca, odigrana jedna od derbi utakmica 14. kola Superlige FBiH u kojoj su se sastali Odbojkaški klub “Zenica” i Odbojkaški klub "Bosna" iz Sarajeva. Rezultat: OK "Zenica" – OK "Bosna" (Sa)  3:0 (75:58) – (25:19); (25:17); (25:22);

Sastav Odbojkaškog kluba “Zenica”: Eduard Miletić, Damjan Bošnjak, Dario Ostojić, Belmin Gračić,  Vedran Krišto, Bojan Alić (libero), Muhamed Dizdarević, Medin Mujkić, Ajdin Garanović, Demir Mulić, Kenan Topčić, Emin Osmić; (Trener Odbojkaškog kluba “Zenica” je Eduard Miletić).

Sastav OK "Bosna" (Sa): Anel Radončić, Amer Dolan, Amar Fatić, Denis Hasanbašić, Emir Sokolović, Adis Hadžiahmetović, Nino Dogančić;

100320131785

Odbojkaši Zenice pobjedili su, zasluženo, u jednom od derbija 14. kola, ekipu sarajevske Bosne, inaće, četvero plasiranu ekipu na tabeli. Prva dva seta domaći su rutinski dobili sa 25:29 i 25:17. U prvoj polovini trećeg seta gosti su vodili sa 4-5 poena prednosti (5:10), (6:11), (8:12), ali su domaći, u drugoj polovini seta, zaigrali furiozno, te stigli i prestigli vođstvo gostiju. Ovaj set Zeničani su dobili sa 25:22. Konačan rezultat: 3:0 u korist OK "Zenica".

U prošlom, 13.kolu, odbojkaši Zenice su bili slobodni, zbog odustajanja ekipe Mostara. Nakon ove pobjede, odbojkaši Zenice imaju deset bodova (skor pobjeda i poraza 3/9) i povečali su šanse u borbi za opstanak u Superligi FBiH. U narednom, 15.kolu, OKK Zenica ide u goste ekipi Gradine Herceg iz Srebrenika, u možda, odlučujućoj utakmici za opstanak u Superligi. FBiH.