Rezultati utakmica 18. kola muške rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Čapljina - Bosna Prevent 27:25

Leotar - Konjuh 22:28

Čelik - Gradačac 33:30

PRENOSIMO IZVJEŠTAJ DOBIJEN OD RK ČELIK - RK ČELIK – RK GRADAČAC - Davor Kadić (ponovo) zabio  najviše golova (11)

Gradska arena Zenica, 18. Kolo Premijer rukometne ige BiH. Gledalaca oko 1.200. Sudije: Senad Kamberović (Banovići) i Mevludin Šabić (Gračanica). Isključenja: - Čelik 8 minuta, a Gradačac 8 minuta (Edin Zrnić diskvalifikacija zbog namjernog udaranja Mirze Dervenčića. Sedmerci: za Čelik 2 (1), a za ,,Gradačac'' 4 (3). Rezulat: 33:340 (17:14) za Čelik. U Zenici, u Gradskoj areni, pred oko 1.200 posjetilaca - sjajna i snažna, ali korektna i fer,  prava prvenstvena utakmica dva ponajbolja tima u Premijer rukometnoj ligi BiH i zaslužena pobjeda domaćeg ,,Čelika''. Iako je ,,Čelik'' vodio gotovo svih 60 minuta, RK ,,Gradačac'' se nije predavao ni jednog trenutka i stalno je atakovao na gol ,,Čelika'' sve do posljednjeg sudijskog zvižduka. Pobjeda ,,Čelika'' je ponovo izvojevana ,,na krilima'' izvrsnog BiH reprezentativca ljevorukog Davora Kadića, koji je na gol gostiju ,,pucao iz svih oružja'' i postigao 11 golova, od čega tri u stilu svjetske rukometne klase i u domenu  rukometne fantastike za udžbenike. Odličan je bio  i golman Dragan Starčević (imao čak 22 odbrane). Opet je najborbeniji igrač na terenu bio, a uz to očito povrijeđeni neprikosnoveni desni bek ,,Čelika'' takđe ljevoruki Elvis Brkić, koga su čitavo vrijeme utakmice igrači ,,Gradačca'' gurali, udarali, rušili, ali on se uvijek vraćao u igru kao još bolji i borbeniji...

U ovoj utakmici je ,,proradio'' i odlični Milan Duvnjak, izvrsno lijevo krilo ,,Čelika'', koji je ovu utakmicu odigrao gotovo bez greške, sa 100 odstotnim učinkom,  postigavši  7 golova i koji ulazi u svoju standardnu formu i ponovo ,,kuca'' na vrata A reprezentacije BiH selektora Dragana Markovića. Igrački sve ,,zrelije'' igra  i Mirza Dervenčić, u koga trener Zdenko Antović ima veliko povjerenje i polaže velike nade, a koji takođe ulazi u svoju poznatu formu snažne i beskompromisne igre u odbrani i žestoke u napadu.

- Zadovoljan sam rezultatom u ovoj utakmici, ali ne i igrom svog tima. Imali smo puno oscilacija i grešaka u igri.  Moramo još mnoge stvari u igri popraviti, posebno u odbrani. Već u petak u Areni  u Zenici nas  čeka novi  ,,jak'' derbi, protiv odlične ekipe RK  ,,Čapljine''. Ponovo nam u borni za vrh tabele trebaju sva tri boda  – kratko je prokomentarisao utakmicu Čelik-Gradačac trener ,,Čelika'' Zdenko Antović.

U igri ,,Gradačca'' dominirali su izvrsni Slaven Šijaković i Almir Doborac sa po 7 postignutih golova, a ništa slabiji nije bio ni Goran Šarenac (postigao je 6 golova za svoj tim).

RK ,,ČELIK'': Beganović, Ivančev, Dervenčić (4), Martić (3), Ćosić (1), Muhamed Ajanović (junior, 16 godina, prvi put nastupio za prvu ekipu ,,,Čelika''), Brkić (4), Kovač, Kadić (11), Bašić (2), Begagić (1), Gušić, Starčević (22 odbrane), Kobilica, Begović, Duvnjak (7). Trener: Zdenko Antović.

RK ,,GRADAČAC'': Osmanović (1), Ilić  (1), Hrnjić, Šarenac (6), Duraković, Bristrić, Kadić (1), Šečić, Isić (3), Mutapčić, Šijaković (7), Doborac (7), Sarajlić (2), Zrnić (diskvalifikacija sa pravom zamjene u 48 minuti). Trener: Mehmed Doborac.

Nakon 18. kola Premijer lige BiH, ,,Čelik'' se ,,popeo'' za jedno mjesto na tabeli i sada je drugi sa 39 bodova.

Čelo tabele je preuzela ekipa ,,Konjuha'' iz Živinica, koja je (ne)očekivano u gostima pobijedila  ekipu ,,Leotara'' u Trebinju trenera Milanka Savčića (22:28) – sa 40 bodova, dok je sada ,,Gradačac'' treći sa 37, ,,Goražde'' četvrto sa 34, a ,,Čapljina'' peta sa 31. bodom.

U narednom, 19. prvenstvenom kolu Premijer lige BiH sve tri vodeće ekipe igraju kod ,,kuće'': ,,Konjuh'' dočekuje ekipu ,,Prijedora'', ,,Čelik'' ugošćuje odličnu ekipu ,,Čapljine'', a ,,Gradačac'' dočekuje ,,ranjenog'' ''Leotara'' iz Trebinja.