29 Mart 2024
subota, 02 Mart 2013 00:35

VELIKA POBJEDA ČELIKA U DERBIJU KOLA. LIDER PORAŽEN U ARENI. TRINAESTA POBJEDA RUKOMETAŠA ČELIKA. RK ČELIK – RK GRADAČAC 33:30

Gradska ARENA u Zenici - Gledalaca: oko 800 Sudije: Kamberović Senad (Banovići), Šabić Mevludin (Gračanica) ; delegat: Sušić Goran (Čapljina) -prema stranici RS BiH.

U derbi utakmici 18. kola rukometne premijer lige BiH (četvrto kolo proljetnog dijela sezone), sezona 2012/2013, igrali su zenički Čelik i vodeći na tabeli Premijer lige BiH, ekipa Gradačca.  Utakmica je završena  rezultatom  33:30 (17:14) za Čelik.

Sastav RK Čelik: Aldin Begagić, Davor Kadić, Eduard Martić, Elvis Brkić, Milan Ivančev, Nermin Bašić, Mirza Dervenčić, Dragan Starčević, Haso Ćosić, Ajanović, Jasmin Beganović, Milan Duvnjak, Edin Gušić,  Edvin Begović, Amar Kobilica;(Trener: Zdenko Antović).

Sastav RK Gradačac: Mutapčić, Šečić, Doborac Almir, Ilić, Šarenac, Sarajlić, Kadić, Zrnić, Duraković, Isić, Bristrić, Hrnjić, Osmanović, Šijaković; (Trener: Mehmed Doborac).

KLIKNI OVDJE ZA FOTO GALERIJU priredio Jasmin Hadžić

Najefikasniji kod Čelika: Davor Kadić (11), Milan Duvnjak (7) golova.

Najviše golova za Gradačac, postigli su: Doborac Almir i Šijaković po 7 golova, Šarenac (6) golova.

Sedmerci za Čelik: 2 (1);

Sedmerci za Gradačac: 4 (3);

Isključenja: Čelik (8' ) i Gradačac ( 10' ). Crveni karton, u 48. minuti utakmice, dobio je Sarajlić (Gradačac), zbog udaranja Dervenčića, sa pravom zamjene nakon dvije minute.

Odbrane golmana: Starčević (Čelik), 19 odbrana, Mutapčić (Gradačac), 16 odbrana.

U najvećem derbiju 18.kola, rukometaši Čelika su sasvim zasluženo pobjedili vodeću ekipu Gradačca, rezultatom 33:30 (17:14).

Gosti iz Gradačca su imali vođstva od 0:1 i 4:5, i to su bila jedina dva vođstva na cijeloj utakmici. Najveća Čelikova prednost u prvom poluvremenu iznosila je šest golova (14:8), ali su gosti, do kraja poluvremena, uspjeli smanjiti na tri gola zaostatka (17:14), i to je bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu, Čelikova prednost se postepeno povečavala i do + 7 golova, u 39. minuti.

Nakon nekoliko tehničkih grešaka domaćih igrača, gosti uspjevaju da se opasno približe vođstvu Čelika.

U 53. minuti, vođstvo Čelika iznosi samo dva gola (29:27), zatim 30:28. Gosti se, dva puta, opasno primiču i na jedan gol razlike (30:29) i (31:30) u 58. minuti. U samom finišu utakmice, Čelikov ponajbolji igrač i strijelac, Davor Kadić, povečava vođstvo na 32:30. U zadnjoj minuti utakmice, Čelik ima igrača više, jer je isključen igrač gostiju, nakon grubog starta, upravo, nad Kadićem. Čelik, samo,  potvrđuje pobjedu sa 33. golom.

Konačan rezultat: Čelik – Gradačac 33:30.

U zeničkoj Areni očekivao se veći broj gledalaca. Trener Antović je izjavio da je zadovoljan rezultatom, ali nije zadovoljan igrom, naročito u drugom poluvremenu.

Ovo je četvrta pobjeda rukometaša Čelika pod vođstvom novog stratega, Zdenka Antovića, uz jedan poraz.

I u  narednom, 19. kolu, Čelik je ponovo domaćin. Ovog puta u goste dolazi ekipa Čapljine.