19 April 2024
subota, 17 Novembar 2012 14:59

Gradina - Čelik 0:1

Fudbaleri Čelika na gostovanju su savladali Gradinu s 1:0 u okviru 14. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, a to im je ujedno bila i prva ovosezonska gostujuća pobjeda... Gosti su od početka krenuli ofanzivno. Već u devetoj minuti Travančić je odlično šutirao s distance, ali Zukić je krajnjim naporom loptu izbacio u korner.

Igrala se 17. minuta kada je Mešanović uposlio Kajkuta, ovaj šutirao iskosa s desne strane, no opet se golman domaćih istakao. Zaprijetili su i domaći u prvih dvadesetak minuta, ipak, nisu stvorili ozbiljniju šansu. U 25. minuti Maletić je napravio prekršaj na ivici kaznenog prostora Zeničana, te zaradio javnu opomenu. Iz slobodnog udarca šutirao je Katanec, dosta dobro, ali bez problema za Hinovića.

Igrala se 28. minuta kada je Kajkut imao odličnu priliku, izašao oči u oči sa Zukićem, ali oklijevao je, pa je odbrana ekipe iz Srebenika pravovremeno intervenisala.

Većih prilika nije bilo sve do 40. minute, kada je uslijedio hladan tuš za igrače i malobrojne navijače Gradine. Katanec je pogriješio, što je iskoristio Mešanović i pogodio za vodstvo izabranika Vlade Jagodića. Tim rezultatom otišlo se na predah.

U nastavku su gosti zaigrali nešto ofanzivnije i prvi došli do prilike u 57. minuti. Poslije jednog centaršuta Hinović je otišao u prazno, ali Muminović glavom nije bio precizan.

U 64. minuti Mešanović je odlično šutirao, Zukić loptu odbio do Kajkuta, koji se nije najbolje snašao iz dosta povoljne situacije. Huseinbašić je u 81. minuti propustio veliku priliku za izjednačenje, pa je utakmica okončana rezultatom 0:1.

Tako je Čelik stigao do prve gostujuće pobjede u prvenstvu, kako je i njihov trener Vlado Jagodić najavio, a Gradina ostaje na samom dnu sa samo tri osvojena boda.

GRADINA - ČELIK 0:1

Strijelci: Mešanović 0:1 (40) Stadion: Banja Ilidža. Gledalaca: 100 Sudija: Parađik Goran (Ljubuški). Žuti kartoni: Salihbašić, Huseinbašić (Gradina), Maletić (Čelik).

Gradina: Zukić, Jahić, Smajlović (od 83. minute Mašić), Selimović (od 56. minute Vejzović), Hodžić, Muminović, Katanec, Ordagić, Salihbašić, Huseinbašić (od 68. minute Andrić), Popara.

Čelik: Hinović, Huseinspahić, Čović, Maletić, Bajraktarević, Mešanović (od 90. minute Čolić), Kajkut, Jusić, Travančić, Barać (od 75. minute Božičić), Nestorović.

sc.sport

Rezultati susreta 14. kola nogometne BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Olimpic - Radnik 1:0
Velež - Slavija 0:3
Gradina - Čelik 0:1
Travnik - Borac 1:1
Široki Brijeg - Zvijezda 1:0
Leotar - Željezničar 0:2

U nedjelju igraju GOŠK - Rudar (13.00) i Sarajevo - Zrinjski (17.00).

1. ŽELJEZNIČAR 14 10 2 2 20:8 32
2. SARAJEVO 13 9 3 1 25:7 30