19 April 2024
nedjelja, 04 Novembar 2012 21:16

Zeničani poraženi u Srebreniku

Košarkaški derbi: Gradina – Čelik 71:64, nema više neporaženih - Nakon sinoćnjeg iznenađujućeg poraza sarajevskog Sparsa u susretu sa Bošnjakom iz Hadžića (66:70), danas je prvi poraz doživio i zenički Čelik. U derbiju 4. kola, u Sportskoj dvorani u Srebreniku, Gradina je pobijedila Zeničane 71:64 (23:16, 4:13, 20:21, 24:14) i tako zabilježila treću pobjedu zaredom, protiv vrlo jakih suparnika.

Ekipa Vlade Mičanovića dobro je otvorila utakmicu, povela 23:16, ali je u drugoj četvrtini upala u zonu sumraka, postigavši svega 4 poena. Čelik je poluvrijeme riješio u svoju korist 27:29. U nastavku su gosti prednost povećaali, te su u posljednji dio ušli sa +3 poena. I onda su igrači Gradine pokazali pravu snagu. Dobili su taj dio susreta sa + 10 i zasluženo pobijedili. Igru sezone pružio je centar Remzudin Hasić, a poslovično na visini zadatka bili su Alen Horozić, Edo Nurkanović i Boris Topalović.

GRADINA: Hercegovac 2, Avdić, I. Hasić 2, Kaltak, Horozić 20, Nurkanović 16, Bečić, Đonlić 4, Gopo, Topalović 13, r. Hasić 14. Trener Vlado Mičanović.
ČELIK: Anđelić 10, A. Merdanović, E. Merdanović 9, Mehtić 11, Dedić 2, Begagić 19, Kolak, Ćuranović, Dizdar, Durmić 7, Ibrahimkadić, Suljić 6. Trener Haris Jahić. (mp)