19 April 2024
petak, 17 Avgust 2012 00:47

MNL Nemila: Topčić polje

Zenicablog nastavlja izvorno prenošenje opisa klubova učesnika Malonogometne lige Nemila, koje dobijamo od organizatora.

Topčić polje ekipa koja je igrala svih 15 utakmica lige jedna od rijetkih,stim da je jedan rezultat ponisten,10 uzastopnih utakmica nisu zabiljezili poraz ,zadnji poraz su zabiljezili u petom kolu MNL.U sedam utakmica kad je prvo poluvrijeme upitanju nisu primili gola,od toga sest uzastopnih.Postigli su 21 gol u prvim poluvremenima,a primili su 11 golova.Igrali su pet puta nerjeseno najvise od svih ekipa,zabiljezili su dva poraza koliko i prvoplasirana ekipa zajedno sa SZBH imaju najmanje poraza u ligi,iako su cetvrti ekipa ispred njih ima cak tri poraza vise.Postigli su u 14 odigranih utakmica 47 golova ili 3.3 po utakmici,jedan gol vise je postigla prvoplasirana ekipa ali u 12 utakmica,tako Topčeć polje ima drugi najbolji napad lige.Imaju i najslabiju odbranu kad je upitanju prvih osam ekipa primili su 31 pogodak ili 2.2 po utakmici,obzirom na broj utakmica njih i druge najgore odbarne lige a to je ekipa winnersa sa primljenih 29 golova koji su odigrali 13 utakmica,prosjek primljenih golova je isti 2.2 gola po utakmici,Orah polje je trece s najgorom odbranom,SZBH cetvrta...Postigli su 10 golova od 01-03-eg minuta od toga 6 golova u drugom minutu,njihovi protivnici u tom periodu primili samo 2 gola.Od 05-10-tog minuta dali su 10 golova od toga u desetoj 3 gola,u tom periodu njihovi protivnici (sa kojima igraju pley off) u ligi su primili 8 golova.Od 11-13-tog minuta postigli su 15 golova u tom periodu golman Orah polja je iz svoje mreze vadio loptu cak 10 puta.Od 17-20 -tog minuta dali su 9 golova,Orah polje sa cetri primljena u tom periodu. Od 31-nog gola koliko su ih primili,njih 11 su primili u prvom poluvremenu od toga 7 od 07-09-tog minuta,u tom periodu njihovi protivnici postigli 5 golova.Od 12-16- tog minuta primili su 12 golova,Orah polje u tom periodu dalo 9 golova. U 14 utakmica koliko su odigrali napravili su 68 prekrsaja ili 4.8 po utakmici najvise od svih ekipa koje su prosle u pley off(kad se odradi statistika cijele lige znat ce mo dali je ovo i najveca brojka kad su prekrsaji upitanju),zutih kartona im je dodjeljeno 18 ili 1.2 po utakmici opet najvise kad su upitanju ekipe u top osam a vjerovatno i cijele lige,crvenih jedan karton.Njihovi protivnici su protiv njih napravili 59 prekrsaja ili 4.5 po utakmici,ekipama koje su igrale protiv Topčić polja dodjeljeno je 11 zutih ili 0.7 po utakmici, i jedan crveni karton.Njihov igrac Denis Jusufovic je drugi strijelac lige sa 19 postignutih golova ujedno i prvi strijelac svoje ekipe,Kenan Spahic je postigao 13 golova..Topčić polje pred susret pley offa ipak u utakmicu ulazi kao favorit,obzirom na igrace date i primljene golove kao i broj poraza.