26 April 2024
utorak, 14 Avgust 2012 21:49

Sutra Čelik-Vitez

Danas i sutra u Busovači se igra memorijalni turnir „Anto Sučić“. Ove godine učesnik je i Čelik, a utakmice će odlično poslužiti Stručnom štabu za održavanje forme ekipe, kao i za isprobavanje određenih taktičkih zamisli protiv rastrčanih i motivisanih protivnika. Čelik je u polufinalu igrao protiv domaćina turnira, ekipe Busovače. Iako smo imali loptu u svom posjedu, domaćini su nakon grešaka odbrane poveli sa 2:0 u 25.minuti meča. Do kraja poluvremena odličnim pogotkom zaostatak je smanjio Nestorović, na asistenciju Travančića. U drugom poluvremenu (koje se igralo 35 minuta) Čović je postavio konačnih 2:2, kada je bio najviši u skoku nakon dobro izvedenog kornera Čolića. Na penale je Čelik pobijedio, a pogodili su Čović, Travančić i Bajraktarević, dok je Hinović odbranio dva jedanesterca.

Sutra u 18 sati Čelik će igrati finale protiv NK Vitez koji je u prvom polufinalu savladao NK Rijeku sa 2:0. Danas nisu nastupili Marković i Brković zbog povreda, Mešanović je na okupljanju mlade reprezentacije, dok su Kuduzović, Barać i Nurković bili pošteđeni. Igrali su: Hinović, Huseinspahić, Bureković, Maletić, Jusić (Čović), Bajraktarević, Dedić (Horić), Nestorović, Travančić, Smriko, Božičić (Čolić).

NK Čelik - Foto: Arhiv