subota, 23 Juni 2012 19:12

Pezeru zlato u Eskišehiru

Prvog dana Balkanskog atletskog prvenstva za juniore i juniorke, koje se održava u Eskišehiru u Turskoj, mladi sportisti Bosne i Hercegovine osvojili su zlatnu i srebrenu medalju.

Najbolji mladi atletičar u Bosni i Hercegovini, član Atletskog kluba Zenica Mesud Pezer osvojio je zlatnu medalju u bacanju kugle s rezultatom 12.52 metara i nagovijestio uspješan nastup na svjetskom juniorskom prvenstvu, koje će biti održano od 8. do 16. jula u Barceloni.

Drugu medalju za BiH osvojila je članica Atletskog kluba Sloboda Tehnograd iz Tuzle Melika Kasumović u disciplini troskok. Njen najbolji skok dužine 12,51 metara donio joj je drugo mjesto i srebrenu medalju. Drugog dana takmičenja Pezer će nastupiti u bacanju diska, a Kasumović u skoku udalj.