nedjelja, 29 April 2012 23:38

Održan karate Zenica open

Karate klub Internacional bio je domaćin Međunarodnog turnira za djecu, kadete i juniore "Zenica open". Na turniru održanom u Gradskoj areni učestvovalo je oko 550 takmičara iz 54 kluba iz BiH, Hrvatske, Srbije i Crne Gore.

Nakon cjelodnevnih takmičenja u borbama i katama najviše uspjeha imali su takmičari Karate kluba "Perfekt" iz Sarajeva koji su osvojili 48 bodova (osam zlatnih, šest srebrnih i 12 bronzanih medalja). Drugoplasirani je Karate klub "Bar" iz Crne Gore sa 37 bodova (9-2-6), dok je treće mjesto osvojio KK Bihać sa 28 bodova (4-6-4). Organizator turnira Karate klub Internacional zauzeo je šesto mjesto sa 20 bodova.