19 April 2024
srijeda, 03 Decembar 2014 19:56

PORAZ  KOŠARKAŠICA ČELIKA U ARENI.  7. KOLO MEĐUNARODNE REGIONALNE LIGE. KŽK ČELIK – ŽKK ATHLETE CELJE  73:81 - ARENA u Zenici; Početak u 18,00 sati; Gledalaca: oko 400; Sudije: Holjevac Krunoslav, Tresoglavić Želimir, Mikulić Josip (Svi iz Hrvatske; Delegat Zoran Marković (BiH); U 7. kolu Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige (MŽRKL), za sezonu 2014/2015, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi Athlete Celje iz Celje (Slovenija). Pobjedila je, zasluženo, gostujuća ekipa Celja.

Rezultat: Čelik – Athlete Celje 73:81  (15:22), (17:21), (28:17), (13:21);

Sastav KŽK Čelik: J. Bigović 9, M.Rahmanović, A.Ćorović 2, N.Kovačević, A.Kalušić 19, A.Ćehajić, I.Rahmanović 5, N.Popović 26,  T.Petković 4, S.Halimić, A.Iriškić 8. (ŠSŠ Slobodan Kecman, pom. treneri Almir Šišić i Amra Mehmedić);

Sastav ŽKK Athlete Celje: Abramović 6, Potočnik 1, Dojkić 4, Erkić 16, Gajić 21, Jakovina 8, Lesek, Lisec 16,  Ocvirk 3, Prezelj 6. (Trener Damir Grgič);

Najefikasnije kod Čelika bile su: Nataša Popović (double-double učinak od 26 poena i 10 skokova) i Aida Kalušić (19) poena;

Kod Athlete Celje najefikasnije: Marica Gajić (double-double učinak od 21 poen i 13 skokova), te Eva Lisec i Maja Erkić po 16 poena;

KLIKNI DA VIDIŠ FOTO GALERIJU

Što se tiče utakmice, više nego zaslužena pobjeda košarkašica Celja u derbiju 7. kola Međunarodne regionalne lige, neporažene ekipe u dosadašnjem toku lige, koje su pokazale da su u ovom trenutku dosta kvalitetnija ekipa od Čelika.

Od samog početka gošće su nametnule svoj ritam igre, efikasno u napadu i čvrsto u odbrani, što najbolje govori rezultat prvog poluvremena od +11 poena za Celje (32:43).

U prvoj dionici gošće idu na +9 poena (10:19), a u drugoj četvrtini i do + 14 poena (26:40) i ovo je bilo i najveće vođstvo na utakmici.

Treću dionicu odlično otvaraju domaće serijom od 7:0 i gotovo sustižu prednost gošći. U 27.minuti Čelik potpuno preokreće rezultat sa 5 uzastopnih poena Jasmine Bigović (50:49). Krajem ove dionice domaće imaju i najveće vođstvo od +4 poena (58:54), ali do kraja četvrtine gošće ponovo sustižu vođstvo  Čelika i nakon treće četvrtine rezultat je u egalu (60:60). Ovu dionicu Čelik je dobio sa 28:17.

Zadnju dionicu gošće otvaraju trojkom i ovo vođstvo do kraja utakmice više nisu ispuštale. U dva navrata bilo je i +11 za Celje (68:79) i (70:81).

Na kraju, sasvim zasluženih +8  poena za gošće (73:81), za lidera grupe "B" MŽRKL.

Nakon utakmice trener gostiju, Damir Grgič, ističe sjajnu utakmicu, fer i korektnu igru i čestitke svojim igračicama. Domaći trener Slobodan Kecman je zadovoljan sa svojim igračicama samo u trećoj četvrtini i ističe slab šut svoje ekipe naročito za 3 poena (2/16 i 12%), sa kojim se, kako reče, ne bi pobjedila ni mnogo slabija ekipa od Celja.

Prema rasporedu regionalne lige ekipa KŽK Čelik je slobodna u 8. i 9.kolu, a u 10.kolu (15.01.2015.god,) gostuju ekipi Grosbasketa iz Grosuplja (Slovenija). Slijedeću domaću utakmicu košarkašice Čelika igraju u Areni Zenica 21.januara 2015.godine protiv ekipe „Trešnjevka 2009“ iz Zagreba.