19 April 2024
ponedjeljak, 23 Decembar 2013 22:10

Gostovanje Kengura u Sarajevu

KK “Kengur” je gostovao kod naših sportskih prijatelja OKK „Spars” (Sarajevo). Napravljeno je jedno fino takmičarsko druženje i odigrane su četiri utakmice u konkurenciji predpionira (godišta 2002 i mlađi),pionira,kadeta i djevojaka (kadetkinje).Dječaci su igrali u dvorani Skenderija,dok su djevojke igrale u O.Š. “Grbavica 2”.

Kadeti našeg kluba su u jednoj veoma dobroj utakmici pružili izuzetno jak otpor državnim prvacima u ovoj kategoriji OKK „Spars” .Poraženi su rezultatom 79 : 62.Najefikasnije u redovima Kengura su bili : Kobić Dino 20,Gazić Adem 17,Gradaščević Džan 14 i Ćosić Imad 10 poena. Pioniri su također poraženi rezultatom 79 : 49 .Najefikasniji u redovima našeg kluba su bili Beganović Demir sa 16 i Porča Imran sa 12 poena. Najmlađi članovi našeg kluba (predpioniri) su u jednoj izuzetnoj zanimljivoj i do kraja neizvjesnoj utakmici poraženi rezultatom 18 : 17.

Djevojke (kadetkinje) našeg kluba su jedine ostvarile pobjedu protiv izuzetno jake ekipe Spars rezultatom 52 : 47 i ovim putem im čestitamo na izuzetnom zalaganju i borbi.Najefikasnije u redovima Kengura su bile: Mušinović Majla 24, Hamzić Šejla 10 i Kalčo Hana 10 poena.

POGLEDAJTE FOTO GALERIJU IZ SARAJEVA I ZENICE na linku

Svim našim selekcijama je ovo bilo jeeno veliko iskustvo i uvertira za nastavak takmičenja u ligi mladih Ze-do kantona. Svoje slobodno vrijeme u Sarajevu smo iskoristili da posjetimo park „Mirze Delibašića” i „Davorina Popovića”,te odlazak na baščaršiju i Mcdonalds gdje su najviše uživali naši najmlađi članovi. Poslije odigranih utakmica bili smo gosti na utakmici seniorske lige BiH između OKK „SPARS” i RADNIK koja se igrala u Skenderiji gdje smo na djelu mogli vidjeti igrače koji nastupaju za našu državnu selekciju.

Treba još istaći da su domaćini bili oduševljeni Dinom Kobićem, mladim i perspektivnim kadetom KK KENGUR koji je visok 205 cm.

Ovo je bilo jedno fino druženje sa vršnjacima iz Sarajeva i na kraju bi se zahvalili upravi OKK „SPARS” i njihovim trenerima na gostoprimstvu i nadamo se i u budućnosti nastavku saradnje.

KK KENGUR- KK KAKANJ

Nastavljeno je prvenstvo lige mladih Ze-do kantona. Igrane su utakmice V kola.KK „Kengur” je bio domaćin ekipi KK „Kakanj” u konkurenciji predpionira,pionira i kadeta. Ekipa Kengura je zabilježila tri ubjedljive pobjede i tako nastavila dominaciju u svim muškim kategorijama.Sve selekcije u toku dosadašnjeg dijela prvenstva su zabilježile pobjede.