četvrtak, 24 Oktobar 2013 13:30

Čelik bolji od Viteza

U prvom kolu Kupa BiH rukometaši ,,Čelika'' su u Vitezu nadigrali domaću ekipu Prve lige Federacije BiH – domaćina RK ,,Vitez'', rezultatom 42:34 (poluvrijeme 24:14 za ,,Čelik'').

Igrano je u Gradskoj sportskoj dvorani u Vitezu. Gledalaca oko 150. Sudije: Maid Katavić i Nedim Lipa,  delegat - Mirsada Džaltur – svi iz Sarajeva. Isaključenja.: Vitez – 6 minuta, a ,,Čelik'' 10 minuta. Sedmerci: za Vitez 3 (2 gola), a za ,,Čelik'' 4 (2 gola).

RK VITEZ: Štrbac, Magrel (2), Sučić (2), Bajo (3), Babić, Begagić (5), Mlakić, Maroš, Papić (2), Ćosić (3), Pavlović, Baškarad, Ivišić (4) i Kobilica (7). Trener: Gabrijel Jezerčić.

RK ČELIK: Tufekčić (3 odbrane), Ivančev (1), Dervenčić (5), Martić (2), Ajanović (1), Alihodžić, Duvnjak (5), Kadić (5), Begović (4), Jolović (9), Sirčo (7 odbrana), Omerspahić, Starčević (9 odbrana), Begagić (3) i Hurem (7). Trener: Zdenko Antović.

U dosta zanimljoj utakmici pobjeda ,,Čelika'' ni jednog trenutka nje dolazila u pitanje, a u većem dijelu utakmice razlika u golovima je bila izražena za deset i više golova razlike u korist ,,Čelika''.  Takođe, dva prvotimca ,,Čelika'', zbog povreda su  igrali  samo u prvom  poluvremenu: Dravor Kadić je dobio težak udarac u nogu, a Mirza Dervenčić u koljeno, tako da njihov nastupn u petak u Zavidovićima u prvenstvenoj utakmici sedmog kola Premijer lige BiH protiv ,,Krivaje'' - dolazi u pitanje.  Trener Zdenko Antović je pri kraju utakmice uveo u igru juniore Ajdina Tufekčića, Muhameda Ajanovića, Haruna Alihodžića  i Amela Omerspahića, a osamnaetsogodišnji golman Enes Sirčo je barnio više od jednog poluvremena. Muhamed Ajanović je postigao i jedan gol iz igre, a golman Sirčo je zabilježio je 8 odbrana.

U RK ,,Čeliku'' bolji od ostalih su bili Boško Jolović, Edvin Begović (zamijenio povrijeđenog Davora Kadića)  i Mirza Hurem, a kod RK ,,Viteza''  najbolji igrači su bili bivši članovi RK  ,,Čelika''  Ado Begagić i Almedin Ćosić.  Znači, u Kupu BiH -,,Čelik'' sigurnom pobjedom protiv RK ,,Viteza'' – ide dalje.

Rezultati 1. pretkola rukometnog Kup-a Bosne i Hercegopvine u obje konkurencije: