četvrtak, 18 April 2013 00:20

TREĆA POBJEDA KK BH START ZENICA (+72). 5. KOLO A1 KOŠARKAŠKE LIGE ZA ŽENE. KK BH START – ŽKK KONJIC  110:38 - Sportska dvorana Bilmišće u Zenici.

Gledalaca: oko 100;  Uokviru petog kola A1 košarkaške lige za žene, sinoć su u Zenici, u sportskoj dvorani na Bilmišću, igrale domaće košarkašice BH Start i ekipa ŽKK Konjic iz Konjica. Pobjedile su, ubjedljivo sa + 72 poena, domaće košarkašice. Rezultat: KK BH Start – ŽKK Konjic  110:38  (33:11), (25:8), (28:7), (24:12);

Sastav KK BH Start: Ćorović 32, Jaganjac, Kahrić 8, Heljić 2, Starčević 7, Nizamić 4, Hajder 2, Kovačević 39, Kadušić,  Pripoljac 2, Mehanović 8, Solo 6 (cap.). (Trener: Mahir Solo; Pomoćni trener: Omerčević Almir);

bhsko05

Najefikasnije kod KK BH Start su bile: Nedžla Kovačević 39, i Anida Ćorović 32 poena.

Najefikasnije kod ŽKK Konjic: Mušinović Z. 13, Hero E. 12 i Hebib B.(cap.) 10 poena

U odgođenoj utakmici 5. kola ženske A1 košarkaške lige, košarkašice KK BH Start zabilježile su ubjedljivu pobjedu. Ovog puta, kao domaćini, visoko su porazile ekipu ŽKK Konjic iz Konjica. Sve je bilo jasno u prvim minutama utakmice: da će ovo biti duel neravnopravnih protivnika, jer su domaće košarkašice u prvim minutama stekle veliku prednost, koja se stalno povećavala (10:2), (19:3), (31:6), te 33:11. Ovo je rezultat prve četvrtine.

Mladi trener KK BH Start, Mahir Solo, je u finišu utakmice dao šansu svim igračicama, među kojima je, čak, pet igračica iz pionirskog sastava, nekoliko kadetkinja i juniorki, a samo dvije seniorke. Evo pionirki KK BH Start, koje nastupaju za prvi tim: 6. Kahrić Amna (1999) 8; 7. Heljić Sara (2000) 2; 8. Starčević Iris (1999) 7; 9. Nizamić Eni (1999) 4; 12. Kadušić Nerma (1999); U zagradi su njihova godišta. Mladim košarkašicama KK BH Start želimo i dalje dobre rezultate, te mnogo uspjeha u daljoj karijeri.