subota, 20 Oktobar 2012 18:16

Foto+Video: Čelik-Zrinjski 2-0

Čelik je na Bilinom polju  golom Saše Kajkuta za 1-0 u 13. minuti i Marka Nestorovića u 95. minutiosvojio tri boda protiv Zrinjskog. Nažalost,  opet su sudije, prije svih glavni Eldis Prošić iz Cazina, bili u glavnoj, veoma lošoj ulozi. Dva crvena, ko zna koliko žutih kartona, dva-tri poništena gola Čelika zbog navodnog ofsajda, desetak vrlo spornih situacija unervozilo je publiku, ali i igrače. Zenicablog vam donosi video sa izjavama trenera, te navijanjem., atmosferom sa poprilično praznog Bilinog...

10. KOLO BH TELEKOM PREMIJER LIGE BiH U NOGOMETU  - KONAČNO, ČELIK POBJEDIO! - NK ČELIK – HŠK ZRINJSKI 2:0 - Stadion: "Bilino polje" - Vrijeme: prohladno (+14*C) - Gledalaca: oko 1.000 - Sudije: glavni je Eldis Prošić iz Cazina, pomoćnici: Asmir Budimlić (Bihać) i Elvis Prošić (Cazin), 4.sudija Elvis Mujić (Banovići). Delegat: Alija Kurtagić (Bihać). Posm. suđenja: Sead Kulović (Sarajevo).

ČELIK: Nurković, Čović, Maletić, Horić, Bajraktarević (od 90. minute Nestorović), Mešanović, Kajkut (od 84. minuta Božičić), Jusić, Brković, Travančić (od 60. minute Dedić), Barač. (Šef stručnog štaba.: Vlado Jagodić).

ZRINJSKI: Hadžić, Marković, Markić, Marjanović, Aničić, šćepanović, Stojkić, Arežina (od 46. minute Pehar), Muninović (od 63. minute Žuržinov), Grbavac (od 80. minute Bubalo), Miličević. (Šef stručnog štaba: Dragan Perić).

Žuti kartoni: Bajraktarević, Kajkut, Dedić (Čelik), Muminović, Žuržinov (Zrinjski).
Crveni kartoni: Brković (Čelik) i Stojkić (Zrinjski) u 76'.

Uokviru 10.kola BiH Telekom Premijer nogometne lige, večeras su u Zenici, pod svjetlošću reflektora, na stadionu "Bilino polje" igrali nogometaši Čelika i mostarskog Zrinjskog.

Rezultat: Čelik – Zrinjski 2:0 (1:0)
Strijelci: 1:0, 13' (Kajkut), 2:0, 90'+ (Nestorović)

Čelik je prekinuo crnu seriju bez pobjede u prvenstvu, (posljednju pobjedu upisali u četvrtom kolu, protiv Širokog Brijega od 2:1), u okršaju sa neugodnim Zrinjskim, koji je, usput da kažemo, ove godine pobjedio Široki Brijeg, Željezničara, Borca i Sarajeva.

Ovo je bio 21. duel Čelika i Zrinjskog od sezone 2002/2003 otkako se igra Premijer liga na cijelom području naše zemlje. Bilans ovih timova, nakon današnje utakmice, je: sedam pobjeda Čelika, 10 pobjeda Zrinjskog i četiri neriješena susreta. Što se tiče susreta na Bilinom polju, Čelik je zabilježio sedam pobjeda, dva poraza i dva remija.

U proteklih 10 kola jesenjeg dijela prvenstva Čelik je osvojio 11 bodova (tri pobjede, dva remija i pretrpio je pet poraza).