nedjelja, 10 Juni 2012 14:44

Ha Se Karate Do na turnirima

Obavještavamo vas da su takmičari našeg kluba Bošnjak Nermin, Ibraković Albin,Redžić Halid,Huseinović Almedin,Smajić Amer,Mrđanović Nerma,Ferhatović Ajla,Ahmić Amer i Hazić Faris učestvovali na 10. Međunarodnom karate kupu ORHIDEJA 2012.u Novom Travniku i da su u konkurenciji 28 karate klubova i 200 takmičara osvojili ukupno8 medalja i to 3 zlatne,2 srebrene i 3 bronzane . Zlatne medalje osvojili su Bošnjak Nermin, Huseinović Almedin i Ahmić Amer, srebrene Ferhatović Ajla i Mrđanović Nerma dok su Ibraković Albin,Redžić Halid i Smajić Amer osvojili treća mjesta. Naš takmičar Ibraković Albin je zbog povrede morao napustiti finalnu borbu nakon ćega mu je pomoć ukazana u KBZ Zenica. Na sreću nije bilo težih posljedica za nastavak trenažnog rada pred karate seminar koji će se održati krajem ovog mjeseca u Makarskoj-Hrvatska.

Obavještavamo vas da su takmičari našeg kluba Bošnjak Nermin i Ibraković Albin u sastavu karate reprezentacije BiH nastupili na 3rd EUROPEAN Seniors and Veterans WUKF u Škotskoj-IRVINE . Naši takmičari zajedno sa Manđuka Mirelamom iz Sarajeva, Plavšić Mehom i Kovačević Jasminom iz Tuzle nastupili su kao seniorska karate reprezentacija pojednično i ekipno. U veoma jakoj konkurenciji 32 Federacije i oko 800 učesnika Manđuka Miralem i Ibraković Albin osvojili su pojedinačno bronzane medalje a karate reprezentacija BiH je zauzela takođe 3.mjesto. Za rezultat ekipe zaslužni su i naši takmičari koji su bili u njenom sastavu.