BiH 4 - Luksemburg 0 (1.pol.) Istaknuto

Autor
Ocijeni
(0 glasova)

Bilino polje, kiša pada već tri sata, ali petnaestak hiljada navijača BIH ne posustaje. Prvo poluvrijeme - Džeko, Misimović, Misimović, pa Pjanić. Četiri naprema 0. BIH - Luxemburg.

GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL. MIRALEM PJANIIIIIIIĆ Eurogol majstora iz Rome. Lulićevo ubacivanje sa lijeve strane Pjanić je uhvati volej sa desetak metara iz trka.

32' - Džeko po treći put u ofsajdu. Utakmica i dalje bez ijednog kornera

31' - Snažan udarac Džeke sa desetak metara ali golman gostiju brani

30' - Glman Joubert za trenutak ispred Lulića. Moglo je biti opasno za goste

27' - Naši odlično kombinuju. Novi gol u mreži gostiju visi u zraku

22' GOOOOOOOOOOOL MISIMOVIĆ postiže svoj 20 gol u dresu državnog tima

21' JEDANAESTERAC za naš tim. Ibišević je oboren. Odlično proigravanje Misimovića kojem stadion skandira tokom cijele utakmice. Bukvić dobija žuti karton

21' ODlična akcija našeg tima, ali loše reaguje Ibišević na ubacivanje

18' - Meč ušao i mirniji tok. Naši kontrolišu utakmicu u potpunosti

15' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL MIIIIIIIIISIIIIIIIIIMOVIĆ Majstorija Misimovića iz slobodnog udarca

14' - Slobodan udarac za BiH sa 17 metara. Misimović se sprema šutirati

12' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL EDIN DŽEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEKO. Asistirao je Mensur Mujdža

11' - Odličan šut Džeke sa 17 metara. Lopta je prošla tik pored gola

9' - Džeko pravi faul na vrhu protivničkog šesnaesterca

7' - Slobodan udarac za BiH. Fauliran je Džeko. Šansa za Pjanića, ali samo do živog zida

4' - Prva stopostotna šansa za Edina Džeku na proigravanje Misimovića, ali je golman gostiju Joubert odlično intervenisao

3' - Prva akcija Džeke, ali se naš napadač našao u ofsajdu

3' - Inicijativu i dominaciju ima naš tim

2' - Misimović neprecizno prema Luliću. Bio je ovo prvi napad naše reprezentacije

1' - Utakmica je počela. Prvi loptu imaju reprezentativci Luksemburga. SRETNO BIH!!!!!

Reprezentacija BiH večeras u Zenici traži pobjedu protv Luksemburga i ovjeru baraža za Evropsko prvenstvo 2012. u Ukrajini i Poljskoj.

Rijetko ko sumnja u uspjeh našeg tima večeras u Zenici što bi značilo da u utorak u Parizu protiv Francuske igramo utakmicu za direktan plasman.

BIH: Begović, Mujdža, Spahić, Papac, Rahimić, Lulić, Pjanić, Misimović, Medunjanin, Džeko i Ibišević

LUKSEMBURG: Bettmer, Blaise, Bukvić, Da Mota, Gerson, Joubert, Laterza, Leweck, Mutsch, Payal, Schnell