Printaj ovu stranu
nedjelja, 14 Decembar 2014 16:59

Breza bolja od Čelika-R

Proteklog vikenda, 13./14.decembra 2014.godine,  odigrano je 8. kolo Superlige FBiH za muškarce. U ovoj ligi, u grupi Jug, nastupa i zenička ekipa OK Čelik-R Zenica, fuzionisan od ekipa OK Zenica  OK Ruki iz Zenice.

U 8. kolu Superlige za muškarce, u grupi “jug” odbojkaši OK „Čelik-R Zenica” bili su na gostovanju u Brezi kod ekipe OK „Breza 1934“ i u derbiju kola, a možda i sezone,  poraženi su sa 3:1.

Rezultat: OK BREZA 1934 --OK ČELIK-R ZENICA 3:1  (17:25), (25:16), (25:20), (25:17); 92:78;

Igrano u sali OŠ „Enver Čolaković“ u Brezi. Gledalaca oko 100. Sudije: Minela Mešić i Elvedin Ćosić. Delegat Orhan Delibašić iz Zenice.

Sastav OK „Čelik-R“ Zenica: Čičak Ivan, Mujkić Medin, Efendić Samed, Radončić Samir, Bošnjak Damjan, Lušija Danis, Skender Adnan, Muhić Demir, Mušija Edin, Spahić Hariz, Dizdarević Muhamed, Radović.  (Trener Zoran Mihajlović).

U derbiju kola, a može se reći i sezone, vodeća ekipa OK „Breza 1934“ savladala je, u odličnoj odbojkaškoj utakmici, drugoplasiranu ekipu OK „Čelik-R“ Zenica. Prvi set zasluženo su dobili igrači Čelika, a onda su u naredna tri seta odbojkaši Breze bili bolji u svim segmentima igre: smeču, bloku, servisu i zasluženo ostvarili veliku pobjedu od 3:1.