Printaj ovu stranu
srijeda, 26 Novembar 2014 21:06

Zeničanke slavile u Skoplju

POBJEDA KOŠARKAŠICA ČELIKA U SKOPLJU.  6. KOLO MEĐUNARODNE REGIONALNE LIGE. ŽKK BADEL 1862 -  KŽK ČELIK  45:65  (+20) U 6. kolu Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige (MŽRKL), grupa „B“, za sezonu 2014/2015, košarkašice Čelika bile su danas gosti u Skoplju kod ekipe Badel 1862. Pobjedila je, zasluženo, ekipa Čelika iz Zenice. Rezultat: BADEL 1862 – ČELIK  45:65  (13:16), (9:14), (11:21), (12:14).

Sastav KŽK Čelik: J. Bigović 4, M.Rahmanović 12, N.Kovačević 3, A.Kalušić 17, A.Ćehajić 2, I.Rahmanović 6, N.Popović (double double učinak, 15 poena i 13 skokova-indeks korisnosti 27), T.Petković 2, S.Halimić, A.Iriškić 4, (Trener Slobodan Kecman);

Najefikasnije kod Čelika bile su: Aida Kalušić (17), Nataša Popović (15) i Maida Rahmanović (12);

Kod Badel 1862, najefikasnije: A.Mitrašinović (20) i N.Trajčevska (10) poena;

Druga slika iz Skoplja

Početak u 19 sati; mala sala Kale;  gledalaca: 100; Sudije: Radulović, Vojinović, Vujičić, delegat Ugrinov; Domaće košarkašice imaju početno vođstvo od 2:0, a Čelik sa 5 uzastopnih poena prelazi u vođstvo, koje je sačuvao do kraja prve dionice (13:16) i do kraja utakmice.  U drugoj dionici vođstvo Zeničanki se povečava do + 11 poena (19:30) u 18.minuti. Na poluvrijeme se odlazi sa + 8 poena za košarkašice Čelika (22:30). U prvom poluvremenu istakla se Aida Kalušić sa 9 poena i 5 skokova i Nataša Popović sa 8 skokova i 5 poena. U trećoj dionici Čelik povečava prednost na + 19 poena (31:50) u 28.minuti, da bi na kraju 3.četvrtine bilo + 18 poena za Čelik (33:51). Ovu dionicu Zeničanke su dobile sa +10 poena (11:21), a najviše se istakla Nataša Popović.  Zadnja dionica kreće sa trojkom Maide Rahmanović i vođstvo Čelika je + 21 poen (33:54). U ovoj četvrtini je postignuto i najveće vođstvo Čelika od + 22 poena (36:58) u 35. minuti. Do kraja utakmice trener Slobodan Kecman dao je šansu i igračicama koje imaju manju minutašu (Nedžla Kovačević, Almina Ćehajić, Sedina Halimić), koje su uspjele sačuvati visoko vođstvo Čelika od + 20 poena, za konačnih 45:65.

U ovoj utakmici košarkašice Čelika pokazale su dominaciju u svim segmentima igre, a naročito u skokovima (40:16) za Čelik. Trener Čelika, Slobodan Kecman, u ovoj utakmici dao je šansu svim igračicama da nastupe. U narednom, sedmom, kolu (03.12.2014.god.) košarkašice Čelika će biti domaćini, u velikom derbiju, ekipi Athlete Celje, lideru na tabeli, koja je bez poraza u dosadašnjem toku takmičenja.

Čestitke košarkašicama Čelika na ovoj ubjedljivoj, gostujućoj pobjedi od sportske redakcije Zenicabloga.