nedjelja, 09 Novembar 2014 21:47

Košarkaši OKK Čelik su večeras u neizvjesnoj završnici bili bolji od komšija iz KK Kakanj 71-70. poluvrijeme 51-39.

Pogledajte foto galeriju iz Arene

KLIKNI OVDJE ZA FOTO GALERIJU

Igrano u Areni Zenica. Početak u 20 sati. Gledalaca oko 1.300;  Sudije: Ademir Zurapović, Kunosić Damir i Ališehović Faruk, delegat Miodrag Vujović;

Uokviru  3. kola „Lige 12“ Prvenstva BiH, sezona 2014/2015, novi prvoligaš, zenički OKK Čelik je bio domaćin ekipi KK Kakanj. Zasluženu pobjedu u kantonalnom derbiju zabilježila je domaća ekipa, OKK Čelik.

REZULTAT: ČELIK – KAKANJ  71:70  (25:21), (26:18), (16:15), (4:16);

OKK ČELIK: Čamdžić 16, Opačak 9, Avdibegović 4, Damjanović 20, Ashar Dedić, Durmo 1, Durmić, Alić, Andjelić, Genjac, Mikić 15, Golubović 6. (Trener Hodžić Nedžad)

KK KAKANJ: Ermin Dedić 5, Nebojša Maksimović 6, Hadžić, Muflizović, Eldar Merdanović 9, Dino Begagić, Peljto 18, Ramo Rizvić 10, Palavra 13, Šabić, Popović 6, Lušija;  (Trener Pandža J.);

Najefikasniji kod Čelika bili su: Srđan Damjanović (20), Eldin Čamdžić (16) i Dejan Mikić (15) poena;

Kod Kaknja najefikasniji su bili: Dinko Peljto (18), Željko Palavra (13) i Ramo Rizvić (10) poena;

Košarkaši Čelika zabilježili su prvu pobjedu u 3.kolu „Lige 12“. Pobjedili su ekipu Kaknja, koja je u prva dva kola zabilježila dvije pobjede. Bio je ovo komšijski i kantonalni derbi. Utakmica je bila odlična i pravi derbi između dvije dobre ekipe.

U prvoj dionici ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a domaći imaju i dva puta + 6 poena (23:17) i (25:19).

Zadnje vođstvo Kakanjci su imali na samom početku druge dionice (25:26). Na poluvrijeme se odlazi sa + 12 poena za Čelik.

Nakon 28 minuta igre domaći košarkaši su imali prednost od 16 poena (67:51) i malo je tko od prisutnih gledalaca pomislio da će pobjeda Čelika doći u pitanje. Na kraju 3.četvrtine bilo je + 13 za domaće (67:54). U zadnjoj četvrtini domaći postižu samo 4 poena, a gosti iz Kaknja 16 poena za konačnih +1 poen za Čelik (71:70). U ovoj dionici gosti igraju kao preporođeni, a domaći idu iz greške u grešku. Kakanj pravi seriju od 2:13 (od rezultata 67:54 do 69:67) i gotovo je anulirao prednost Čelika.

Do kraja utakmice, uz veliku nervozu, više koncentracije imali su domaćini, koji su zahvaljujući slobodnim bacanjima Srđana Damjanovića (2 od 4) izvojevali tešku, ali sasvim zasluženu, pobjedu nad odličnom ekipom Kaknja. U zadnjoj sekundi gosti postižu trojku i razlika ostaje samo + 1 poen za domaće.

Gosti iz Kaknja imali su veliku podršku svojih navijača, kojih je u Areni bilo nekoliko stotina.

U četvrtom kolu OKK Čelik ide u goste ekipi KK Zrinjski u Mostar.