Printaj ovu stranu
nedjelja, 09 Novembar 2014 19:01

RK Čelik bolji od Izviđača!

Rukometaši Čelika večeras su izvojevali veliku pobjedu nad direktnim konkurentom za vrh tabele, RK Izviđač iz Ljubuškog. Nakon 16:13 na poluvremenu, kraj utakmice smo dočekali sa 33:27 !!!

POGLEDAJTE FOTO GALERIJU iz Arene

Čelik – Izviđač 33:27 (16:13)

Milan Duvnjak ,,zardaio'' udarac u koljeno i završio u zeničkoj bolnici

Igrač utakmice Semir Memić iz ,,Čelika''

Utakmica devetog kola Premijer rukometne lige BiH – RK Čelik – RK Izviđač. Igrano u Gradskoj areni Zenica, pred 1.000 gledalaca.

Sudije: Amar i Dino Konjičanin (Visoko). Delegat: Mladen Raić (Mostar).

Isključenja: ,,Čelik'' - 8 minuta, Izviđač - 6 minuta. Sedmerci: za Čelik 2 (1), a za Izviđać 7 (6).

Rezultat: 33:27 za ,,Čelik'' (poluvrijeme 16:13).

Utakmica RK Čelik – RK Izviđač  u potpunosti je opravdala  epitet kako je najavljivano - ,,derbija svih derbija'' ovogodišnjeg rukometnog BiH prvenstva.  Snage su odmjerile dvije snažne, sjajne ekipe, odličani znalci rukometne igre. Na strani ,,Izviđača'' je mladost i izvanredan talenat, a na strani ,,Čelika'' iskustvo  i znanje. Utakmica je bila puna dinamike, borbena, čvrsta, ali i sa mnogo dobrih poteza za rukometne sladokusce... ,,Čelik'' je bio za naijansu bolji od rukometaša iz Ljubuškog i zaluženo slavio novu pobjedu učrstivši se tako na vrhu premijerligaške tabele. Čelikova ,,čelična mašina'' koja melje sve pred sobom i 100 odsto igra za svoj Klub  i svoj grad Zenicu, nižući pobjede za pobjedom sve do titule šampiona države.

Izviđač je poveo samo na početeku utamice sa 1:0, a tokom odstalih 59 minuta igre ,,Čelik'' je konstantno vodio sa tri do šest golova razlike. Svih 12 igrača ,,Čelika'' koji su ulazili u igru dali su svoj maksimum, tako da se Specijalni žiri koji po tradiciji bira ,,Igrača utakmice'' u zeničkoj Gradskoj areni dvoumio između čak četiri igrača: Aldina Begagića, golmana Jasmina Hadžihasića (19 odbrana), Davora Kadića i Semira Memića – svi iz ,,Čelika'', te Josipa Ereša i Mateja Hrstića iz Izviđača. Ipak, na kraju titula ,,Najigrač utakmice'' pripala je ,,Čelikovom'' defanzivcu Semiru Memiću, komandantu odbrane domaće ekipe...Valja istaći da u ,,Čeliku'' u ovoj utakmoci uopšte nije bilo slabe tačke.

Utakmica je za lijevo krilo  ,,Čelika'' Milana Duvnjka završila kobno. Pred kraj prvog poluvremena dobio je nezgodan udarac u nogu, tako da je ,,iskrenuo'' koljeno. Prebačen je u zeničku kantonlanu bolnicu gdje mu je čitava noga stavljena u gips. Tako je gotovo sigurno da će Duvnjak ostati van terena najmanje desetak dana.

ČELIK: Beganović, Dervenčić, Ado Begagić, Mehić, Memić (1), Mujanović (5), Kadić (7-jedan iz penala), Hadžihasić (19 odbrana), Mehinović (7), Aldina Begagić (5), Zvekić (1), Martić (3), Jolović (1), Tufekčić, Begović (1), Duvnjak (2). Trener: Milanko Savčić.

IZVIĐAČ: Ivan Ereš, Josip Ereš (6), Čutura (2), Anto Pavlak, Mandić (4), Bošnjak, Hrstić (6), Jarak (2), Ivanković, Boras, Beljo, Rodin (2), Mario Pavlak (2), Grbavac (1), Šarac (2), Tolić. Trener: Zdenko Grbavac.

Sljedećeg vikenda zahuktali ,,Čelik'' gostuje kod uvijek neugodne RK Bosne u Visokom.