subota, 01 Novembar 2014 22:52

KK Varda - OKK Čelik 83:80

2.kolo „Lige 13“ KSBiH. OKK Čelik poražen u Višegradu. KK Varda – OKK Čelik  83:80 - Uokviru 2.kola košarkaškog Prvenstva BiH za muškarce, „Liga 13“, večeras su u Višegradu igrali domaća ekipa KK Varda i zenički OKK Čelik. Pobjedli su domaći nakon velike borbe.

(Trener: Nedžad Hodžić)

Nakon prvog poluvremena domaći su imali prednost od 7 poena (41:34), ali su košarkaši Čelika dobili treću četvrtinu sa + 12 poena (14:26) i preokrenuli rezultat na 55:60.

U zadnjoj četvrtini vođena je velika borba, a Drina je uspjela da stigne i prestigne vođstvo Čelika i u uzbudljivom finišu utakmice domaći su bili uspješniji za konačnih 83:80.

Cijelu utakmicu za Čelik (po 40 minuta) odigrali su: Eldin Čamdžić (22 poena), Ivan Opačak (21 poen) i Armin Avdibegović (14 poena).

Nakon poraza u prvom kolu u Zenici od Leotara (65:72), ovo je drugi poraz  Zeničana u prvenstvu.

U trećem kolu OKK Čelik je domaćin ekipi KK HEO iz Bileće.

(Izvor: KSBiH)