Rezultati 11. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Olimpic - Drina 5:2
Radnik - Mladost 3:1
Sloboda - Zvijezda 0:0
Zrinjski - Sarajevo 1:1

U 11. kolu BH Telecom Premijer lige Široki Brijeg je na svom terenu pobijedio Čelik sa 7:2.

Gosti su poveli u 6. minuti preko Đelmića, ali domaći tim je ekspresno stigao do preokreta. Ćorluka je u 15. minuti poravnao, a samo tri minute kasnije Kožulj je šutirao sa 30tak metara, lopta je prevarila Adilovića za 2:1.

Već u 24. minuti Mihaljević je nakon lijepe solo akcije dobrim šutem matirao Adilovića, a u 37. minuti autogolom Markovića Čelik je smanjio na 3:2. odlično prvo poluvrijeme u 42. minuti zaokružio je Dino Ćorić. Ubacio je Wagner, a Ćoriću nije bilo teško da zakuca loptu pod prečku.

U nastavku je Široki postigao još tri gola. U 54. minuti Mihaljević je svojim drugim golom povisio na 5:2, a svoj drugi gol je postigao i Ćorluka u 66. minuti za 6:2. Potpuni potop Čelika potvrdio je Ivanković u 72. minuti postavivši konačnih 7:2.

1. Široki Brijeg 11 8 2 1 24:9 26
2. Zrinjski 11 7 2 2 16:4 23
3. Olimpic 11 7 2 2 23:13 23
4. Željezničar 11 7 2 2 20:12 23
5. Sarajevo 11 5 5 1 21:10 20
6. Borac 11 6 2 3 11:12 17
7. Slavija 11 4 4 3 12:9 16
8. Velež 11 4 4 3 11:9 16