Printaj ovu stranu
subota, 27 Septembar 2014 15:07

ŽNK Čelik - Modriča 2:0

U šestom kolu ženske Premijer nogometne lige BiH, sezona 2014/2015, ženski nogometni klub Čelik iz Zenice u subotu, 27.septembra, bio je domaćin ekipi ŽFK Modriča iz Modriče.

Pobjedile su, zasluženo, domaće nogometašice Čelika. Rezultat: Čelik – Modriča 2:0 (1:0);

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU

Strijelci: 1:0 (Sumeja Bektaš u 44.'), 2:0 (Berina Kobilica u 55');

Igrano je na A terenu stadiona na Kamberovićima u Zenici, pred 50-ak gledalaca po djelimično sunčanom i prohladnom vremenu (+16*C).

Glavni sudija Vlaić Ivana iz Sarajeva, delegat Hišam Islambegović iz Zenice.

Nogometašice Čelika su upisale drugu pobjedu u ovom prvenstvu nad novim Premijerligašem iz Modriče, na krilima svoje ponajbolje nogometašice, Sumeje Bektaš, koja je postigla jedan gol i asistirala kod drugog gola za domaće. Prvi gol domaće su postigle u 44.minuti nakon centaršuta iz slobodnog udarca. Lopta je preletjela sve igračice i gostujućeg golman, došla do slobodne Sumeje Bektaš, koja je glavom poslala loptu u nebranjeni dio gola gošći iz Modriče.

Kod drugog gola Sumeja Bektaš je odlično prošla po desnoj strani i onda centrirala do slobodne Berine Kobilice, koja je majstorski zahvatila loptu volejom i neodbranjivo smjestila u mrežu gola Modriče.

Utakmica je bila fer i korektna. Zaslužena pobjeda zeničkoh nogometašica.