Printaj ovu stranu
subota, 16 Avgust 2014 18:56

Nogometaši Čelika su i drugu domaću utakmicu odigrali neriješeno.

Nakon remija sa Vitezom na Bilinom i poraza od Slobode na Tušnju i treća utakmica bez slasti pobjede - Čelik - tri kola dva boda. Tabela sve kazuje.

KLIKNI OVDJE da vidiš foto galeriju sa Bilinog polja

3. KOLO BH TELEKOM PREMIJER LIGE BiH U NOGOMETU. NOVI  NEUSPJEH ČELIKA. NK ČELIK – NK ZVIJEZDA 1:1 - Stadion: "Bilino polje" u Zenici; Početak: 17 sati; Vrijeme: oblačno i kišovito (+17*C). Gledalaca: oko 500; Glavni sudija: Stankić Predrag (Bijeljina), a pomoćnici: Keranović Dragan (Prijedor) i Marić Željko (Doboj), 4. sudija Skakić Dragan (Gradiška), delegat Idrizović Haris (Konjic); U 3. kolu BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu "Bilino polje igrali su domaći NK Čelik i NK Zvijezda iz Gradačca. Završeno je neriješenim rezultatomRezultat: Čelik – Zvijezda  1:1 (1:1);

Strijelci: 0:1 Stojanov u 37', 1:1 Kojić u 39';

Žuti kartoni: Bašić, Vukušič (Čelik), Stojanov, Puljić, Brkić i Isanović (Zvijezda);

Sastavi timova:

ČELIK: Hinović, Mišić  (od 34'. Kavazović), Kazazić, Dedić  (od 72' Duvnjak), Osmanagić (od 46'. Ribić), Selimović, Kojić, Simić, Bureković, Vukušić, Bašić. (Šef SŠ Nizah Hukić).

ZVIJEZDA: Brkić, Luiz Pinheiro, Islamagić, Gadžo, Ordagić (od 74'. Isanović), Čolić, Alibašić (od 87'. Bijelić), Stojanov, Jovanović, Diatta, Čović (od 58'. Puljić). (Glavni trener: Milenko Radić).

Ni u trećem kolu novog prvenstva Čelik nije uspio upisati pobjedu. Bod sa Bilinog polja, prvi put od kako se igra Premijer liga BiH, odnijela je Zvijezda iz Gradačca. Čini se, potpuno zasluženo.

U drugom poluvremenu Čelik je svim silama pokušavao da dođe do prve ovosezonske pobjede, ali nije bilo promjene rezultata do kraja.

Samo ćemo opisati postignute golove:

-Igrala se 37. minuta kada odbrana domaćih pravi neuspjelu ofsajd zamku. Stojanov je loptu primio na 25 metara i sam krenuo prema Hinoviću. Golman Čelik je istrčao, pokušao skratiti ugao, ali ga je napadač gostiju uspio preći i iskosa sa 7-8  metara pogodio praznu mrežu za vođstvo gostiju od 0:1.

-Čelik je uspio izjednačiti u 39.minuti. Osmanagić je centrirao sa tzv. skračenog kornera, Kojić je bio najviši u skoku i šutirao glavom. Golman gostiju, Brkić, bio je nemoćan i lopta je odsjela u gol iza njegovih leđa, za izjednačenje na Bilinom polju.

Izjave trenera na kraju utakmice:

Predstavnik gostiju, Nermin Huseinbašić, je čestitao svojim momcima na osvojenom bodu i zahvalio Čeliku na gostoprimstvu. Smatra da su oni bili bolji u prvom, a Čelik u drugom  poluvremenu. Utakmica je bila fer i korektna.

Šef SŠ  Zeničana, Nizah Hukić, je nezadovoljan igrom rezultatom i kaže da nisu odradili utakmicu kako su se dogovorili. Izostala je agresivnost i taktički su bili loši. Naglašava da je dres Čelika težak i da neki igrači ne mogu podnijeti pritisak igranja za ovaj klub. Čestitao je Zvijezdi na osvojenom bodu u Zenici i kaže da će im dobro doći pauza zbog obaveza reprezentacije u kvalifikacijama za EP za uigravanje ekipe. Nada se „buđenju“ ekipe u narednom periodu i boljim igrama i rezultatima.

U narednom, 4. kolu prvenstva Čelik gostuje Borcu u Banja Luku, a Zvijezda  je domaćin Olimpicu iz Sarajeva.