Printaj ovu stranu
srijeda, 14 Maj 2014 19:45

LIGA 4  ZA PRVAKA BiH, 2.KOLO. POBJEDA KONJUHA U DERBIJU. RK ČELIK – RK KONJUH 24:25 ARENA u Zenici; Početak: u 17 sati; Gledalaca: oko 700; Sudije: Beširević Vejsil (Bihać) i Dautović Emir (Cazin), delegat Sobo Damir. U derbi utakmici 2. kola Lige 4 za prvaka BiH, sezona 2013/2014, igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Konjuh iz Živinica. Utakmica je završena  rezultatom 24:25 (14:10) za Konjuh.

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU IZ ARENE

Sastav RK Čelik: Tufekčić, Martić 4, Alihodžić, Oruč, Ajanović, Mujanović 3, Begović, Ivančev 1, Sirčo, Kadić 6, Starčević (10 odbrana), Rekanović, Duvnjak 2, Begagić 6, Jolović 2, Bašić; (Trener Zdenko Antović).

Sastav RK Konjuh: Bešić, Husić, Hadžiomerović 5, Muhić, Hasić, Memić, Mišić, Zildžić 2, Krečković, Omerović (16 odbrana, 6 odbranjenih sedmeraca), Smajić 2, Begić 11, Alijagić, Suljanović, Jaškić 5, Šarić (Trener Danijel Ridžić);

Najefikasniji kod Čelika: Begagić i Kadić po 6 golova i Martić 4 gola.

Najviše golova za Konjuh postigli: Begić (11), te Hadžiomerović i Jaškić po 5 golova.

Sedmerci za Čelik: 5 (12); Sedmerci za Konjuh: 5 (7);

Isključenja: Čelik (10'); Konjuh(10');

Rukometaši Čelika su poraženi od Konjuha, koji je nedavno i u utakmici 26.kola ligaškog takmičenja, 18.aprila 2014.god. u Zenici, pobjedio, doduše tada oslabljenu, ekipu Čelika sa visokih 41:32.

Čelik je vodio, gotovo, cijelo prvo poluvrijeme sa jednim i dva gola, a gosti su imali samo jednom vođstvo u prvom poluvremenu (9:10). U finišu prvog poluvremena domaći povečavaju prednost na 4 gola i sa tom prednošću je završeno 1.poluvrijeme (14:10).

Domaći nastavljaju dominaciju i na početku 2.poluvremena do rezultata 16:12. Od tog trenutka gosti pojačavaju tempo uz izvrsne odbrane svog golmana Sidika Omerovića, prave seriju od 0:6, te prelaze u vođstvo 16:18. Domaći uspjevaju da izjednače i da 2 puta, čak i povedu (21:20) i (22:21) u 55. i 57. minuti.

Kod vođstva od 22:21 Čelik je imao 2 igrača više, međutim uporni gosti su već u sljedećem napadu izjednačili, a potom i iz kontre, kada nije sviran očit prekršaj nad Boškom Jolovićem, poveli 22:23. U završnici Čelik je došao do izjednačenja od  24:24,  kada je trener Antović iz igre izveo golmana Starčevića, a ubacio još jednog igrača. Međutim, gosti su brzo reagovali i pogodili praznu mrežu Čelika za slavlje i konačnih 24:25.

Najbolji pojedinac na utakmici, zasigurno je bio golman gostiju Sidik Omerović, koji je odbranio i 6 sedmeraca i najzaslužniji je za pobjedu gostiju.

Gosti su imali, tokom cijele utakmice, veliku podršku sa tribina 50-ak svojih vjernih navijača, kojima su parirali domaći navijači.

Nekoliko sudijskih odluka,  a naročito u drugom poluvremenu, su bile, čini se, na štetu domaćih, ali o tome neka kažu svoju riječ nadležni iz RSBiH. Utakmici su prisustvovali i selektor rukometne reprezentacije BiH Dragan Marković, te Smajo Karačić, generalni sekretar RSBiH. U slijedećem, 3.kolu Lige 4, koje je na rasporedu u subotu 17.maja 2014.godine, ekipa Čelika gostuje Borac m:telu u Banja Luku, a Konjuh je domaćin sarajevskoj Bosni. U drugoj utakmici 2.kola Lige 4, banjalučki Borac je pobjedio Bosnu u Sarajevu sa 27:29.