Printaj ovu stranu
srijeda, 16 April 2014 22:44

Juniorski Kup BIH: Čelik-Željezničar

REVANŠ POLUFINALA JUNIORSKOG KUPA BiH SARAJLIJE U FINALU.  NK ČELIK – FK ŽELJEZNIČAR 1:1 Juniori Čelika i sarajevskog Željezničara danas su u Zenici odigrali revanš utakmicu polufinala juniorskog Kupa BiH. Igralo se na Kamberovića polju u 15 sati, na terenu sa umjetnom travom, po mokrom i klizavom terenu i sa povremenom kišom. Utakmica je odigrana pred oko 100-tinjak  gledalaca, po oblačnom vremenu (+7*C).

Glavni sudija: Mujić Elvis (Banovići), pomoćnici: Grabus Elvir (Travnik) i Bačić Fikret (Lukavac), delegat Haris Idrizović (Konjic);

Rezultat: Čelik – Željezničar 1:1 (1:0); Strijelci: 1:0-Namir Alispahić u 14.minuti, 1:1 Josip Grebenar u 55.minuti za Željezničar;

KLIKNI OVDJE da vidiš FOTO GALERIJU sa Kamberovića polja

Početni sastav juniora Čelika: Zambaković Dževad, Garanović Muhamed, Šijerkić Mirsad, Softić Asmir, Grahovac Vladimir, Šabanović Emrad, Ribić Haris, Hamzić Amar, Alispahić Namir, Aletić Ahmed, Duraković Anes;  (Trener Senad Brkić): Rezerve juniora Čelika: Kadušić Šefik, Salijević Sani, Babović Dino, Vujica Neven, Adilović Hanan, Bonić Anto, Omerović Admir;

Juniori Željezničara su se plasirali u finale juniorskog Kupa BiH, nakon što su u revanš utakmici u Zenici odigrali sa Čelikom 1:1. U prvoj utakmici u Sarajevu bilo je 3:2 za Željezničar, što je bilo dovoljno Sarajlijama za plasman u finale Kupa. Poveli su domaći u 14. minuti golom Namira Alispahića na odličnu asistenciju Asmira Softića. U 29. minuti sudija Elvis Mujić mogao je svirati penal za Čelik, nakon što je u šesnaestercu, s leđa oboren Šijerkić u povoljnoj poziciji. Čini se, da je nesigurni sudija dozvolio preoštru igru na ovakvom klizavom i mokrom terenu. To je rezultiralo povredama nekoliko igrača (jedan igrač gostiju i dva domaća igrača-Softić, Grahovac), te golman domaćih. Gosti su izjadnačili na 1:1 u 55. minuti, što im je odgovaralo za prolazak u finale juniorskog Kupa BiH.  Strijelac je bio Josip Grebenar. Juniorima Čelika ostaje žal za propuštenom prilikom, nakon veoma povoljnog rezultata u prvoj utakmici u Sarajevu.