Printaj ovu stranu
nedjelja, 05 Januar 2014 15:57

Pobjeda BIH i u Latviji

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je na korak do baraža. Zmajevi su danas u Latviji savladali Latviju sa 23:21 i tako došli pred vrata baraža za SP u Kataru 2015.godine. Potrebna nam je samo pobjeda ili bod protiv Estonije u srijedu 08. januara 2014.god. u Vitezu.

Dvorana u Dobeleu. Sudije: Havijer Alvarez Mata, Jon Bustamente Lopez (Španija). Početak: 14 sati

LATVIJA: Purins, Kristopans, Dude, Pavlovičs, Turninskis, Jurdž, Arjas, Borodovskis, Kurmens, Ence, Ermanis, Klesniks, Kugis, Kuksa, Lazdins, Libergs. (Selektor: Valdis Labanovskis).

BOSNA I HERCEGOVINA: Grahovac, B. Burić, Vražalić, Zulfić, Ovčina, Delić, Terzić, Čelica, Memić, Prce, Halilbegović, Karačić, Bečirović, Savić, Vranješ, S. Burić, Toromanović. (Selektor: Dragan Marković).

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je imala vođstvo tokom cijele utakmice. Latvijci nisu uspjeli nijednom da izjednaće ili povedu. U prvom poluvremenu naša reprezentacija je imala dva puta prednost od 6 golova, a na poluvreme se otišlo sa našim vođstvom od 13:10.

U nastavku utakmice naša ekipa nastavlja sa dobrom igrom i dolazi do največeg vođstva od + 7 golova (18:11) u 40. minuti. Međutim, tada nastaje "crna rupa" u našoj ekipi, koja je potrajala oko 15-ak minuta i Latvijci su se opasno približili našem vođstvu. Domaćini prave 7:1 od  40. do 53. minute i tada je rezultat bio samo 19:18 za našu ekipu.

U 53. minuti prvi sedmerac za našu reprezentaciju koji je realizovao Mirsad Terzić za 18:20. Ponovo Latvijci pogađaju za 19:20. Alen Ovčina diže na 19:21, Karačić na 19:22 i Nikola Prce na 19:23.

Do kraju sa dva gola Latvija uspijeva smanjiti na konačnih (-2), 21:23.
Nikola Prce, Alen Ovčina i Kosta Savić su bili najefikasniji sa po četiri gola, a naš golman Nebojša Grahovac je imao 13 odbrana.

U redovima Latvije najbolji je bio Kristopans sa sedam golova.
Rukometaše BiH očekuju još mečevi s Estonijom 8. januara u Vitezu i Portugalom 12. januara u Mafri.

Sve čestitke našoj reprezentaciji na ovoj velikoj pobjedi.