20 April 2024
nedjelja, 29 Decembar 2013 21:50

Crkvice pobjednik Božić.turnira

U Areni Zenica je održan šesti Božićni malonogometni turnir zeničkih Župa. Pobjednik turnira je župa "Crkvice", koja je u finalu pobjedila ekipu župe "Sv. Ilije" sa 7:6 i to nakon izvođenja penala. Nakon regularnog-redovnog vremena rezultat je bio 2:2, a u penalima 5:4 za župu "Crkvice". Organizator turnira je bio HKD "Napredak" Zenica, a na turniru su učestvovale slijedeće ekipe:

1.Župa "Klopče" – Zenica,

2.Župa "Čajdraš" – Zenica,

3.Župa "Sv. Josip" – Zenica,

4.Župa "Sv. Ilija" – Zenica,

5.Župa "Crkvice" – Zenica,

6.HKD "Napredak" – Zenica.

Ekipe su, žrijebom, bile raspoređene u dvije grupe.

U grupi "A" su bili: župa "Čajdraš, HKD "Napredak" župa "Crkvice";

Grupu "B" su činile: župa "Sv. Ilija", župa "Klopče", župa "Sv. Josip";

+foto galerija sa turnira - link

Turnir je započeo sa revijalnim programom u 11 sati, dok je zvanično otvaranje bilo u 12 sati. Na svečanom otvorenju turnira bili su prisutni i zenički načelnik Husejin Smajlović, te predsjedavajući Vijeća općine Zenica, Nebojša Nikolić.   Sve utakmice su sudile sudije federalnog ranga, Siniša Zrnić i Slavko Halilović. Program su, na pauzama između utakmica, obogatiti i zenički sastav "Novo Nebo" s duhovnim i Božićnim pjesmama, mažoretkinje KŠC-a Zenica, kao i mali sportisti (nogometaši i karatisti). Nakon druge utakmice odigrana je i revijalna utakmica između "političara" i  "predstavnika rel. zajednica".

Utakmica za 3. mjesto: župa Klopče – HKD Napredak 2:0 (2:0);

Finalna utakmica: župa Crkvice – župa Sv. Ilija, nakon izvođenja penala 7:6 (2:2), (1:1);

1.mjesto: Župa "Crkvice"

2.mjesto: Župa "Sv. Ilija"

3.mjesto: Župa "Klopče"

Najbolji igrač turnira: Ivan Milanović (župa "Crkvice")

Najbolji golman turnira: Filip Dizdar (župa "Sv. Ilija")

Na kraju turnira uslijedila je dodjela priznanja i nagrada: Za osvojeno 1., 2. i 3. mjesto dodjeljeni su prikladni pehari, a prikladne poklone su dobili i najbolji igrač i najbolji golman turnira. Svi ostali učesnici su dobili zahvalnice za učešće na turniru. Utakmice su odigrane u fer i sportskom duhu i u prisustvu nekoliko stotina gledalaca.

Nakon zatvaranja turnira uslijedilo je druženje sportista, zvanica i novinara u Hrvatskom Domu "Kralj Tomislav" uz tamburaški sastav i gastro delicije.