Printaj ovu stranu
subota, 14 Decembar 2013 22:20

OKK Čelik - Student 85:63

A1 KOŠARKAŠKA LIGA KS BiH - POBJEDA OKK ČELIK U 9. KOLU. OKK ČELIK – KK STUDENT 85:63 - ARENA u Zenici; Početak u 19 sati; Gledalaca: oko 300; Sudije: Pašalić (Zenica), te Mrković i Korjenić (Sarajevo). Uokviru  9. kola  A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2013/2014, zenički OKK Čelik je bio domaćin ekipi KK Student iz Tuzle. Osmu pobjedu u devet odigranih kola novog prvenstva zabilježila je domaća ekipa OKK Čelik. Rezultat: Čelik – Student  85:63 (25:11), (24:14), (19:21), (17:17);

Sastav OKK Čelik: Genjac, Fejzagić 2, Radan 13, Arnaut 8, Hodžić 10, Begagić 9, Pezer 8, Balta 5, Anđelić 9, Durmić 9,  Klinac12 , Hadžić. (Trener Nedžad Hodžić, pomoćni trener Ahmed Muminović);

Sastav KK Student: Čaušić,  Golijanin 9, Halilbegović 17, Mušanović 10, Kolčaković 9, Zekanović 5, Mujić 3, Mazalović 6, Bešić, Mešić 4. (Trener: Edin Užičanin);

Najefikasniji kod Čelika su bili: Arijan Radan (13), Aldin Klinac (12) i Dino Hodžić (10) poena;

Kod Studenta, najefikasniji su bili: Halilbegović (17) i Mušanović (10) poena,

U utakmici 9. kola (zadnje kolo u polusezoni) između Čelika i Studenta, osmu pobjedu u prvenstvu zasluženo je ostvarila domaća ekipa OKK Čelik.

Prvu i drugu četvrtinu domaći dobijaju ubjedljivo (25:11) i (24:14), tj na poluvremenu je bilo + 24 poena (49:25). U drugom poluvremenu gosti pogađaju preciznije i ovi periodi završavaju (19:21) i (17:17).

Konačan rezultat je + 22 poena za domaće košarkaše (85:63). Trener domaćih, Nedžad Hodžić, u ovoj utakmici je dao malo više minutaže mlađim igračima, što se nije puno odrazilo na visoko vođstvo.

Na kraju polusezone OKK Čelik ima osam pobjeda i jedan poraz, dok ekipa Studenta ima dvije pobjede i sedam poraza.

Čestitke košarkašima Čelika na zasluženoj pobjedi i liderstvu na tabeli u polusezomi.

Prema rasporedu, prvenstvo se nastavlja 18.januara 2014.godine 10. kolom i OKK Čelik je domaćin Sarajevskom Play offu, kojeg je pobjedio  na Ilidži sa 64:90.