Printaj ovu stranu
subota, 07 Decembar 2013 22:14

Zebac-Millenium 70:74

U Areni Zenica je odigrana utakmica sedmog  kola A2 košarkaške lige KSBiH, grupa Sjever, sezona 2013/2014,  između ekipa KK Zebac iz Zenice i ekipe KK Millenium iz Živinica.  Pred oko 50-ak  gledalaca pobjedila je, dosta sretno, gostujuća ekipa. Rezultat: KK ZEBAC – KK MILLENIUM  70:74  (18:15), (24:19), (11:13), (17:27);  Strijelci za KK Zebac: Dizdar 14, Bambur 20, Kozlić 2, Čišić 5, Memišević 6, Šabanović 7, Husetić 6, Redžić 5, Šanjta-Reis 5.

Favorizovani gosti bolje otvaraju utakmicu i imaju prednost od 9:4. Od tog trenutka domaći igraju puno brže i preciznije i rezultat je ubzo preokrenut, tako da prva četvrtina završava sa 18:15 za Zebac. Na odmor se odlazi pri rezultatu 42:34 za domaće, tj. i drugu četvrtinu Zebac dobija sa 24:19. Domaći su čuvali vođstvo do pred sami kraj utakmice kada prave nekoliko uzastopnih grešaka i gosti to koriste  i nakon, gotovo, 35. minuta igre ponovo vode (67:68), a zatim i 67:72. Domaći se "bude" i smanjuju na 70:72. Nažalost, to je bilo sve što su domaći pokušali da urade nakon ovog preokreta, jer gosti iz dva slobodna bacanja odlaze na nedostižnih 70:74. Ekipa KK Millenium se pokazala kao veoma dobra ekipa i koja pretenduje na visok plasman i borbu za prelazak u viši rang takmičenja. Domaći igrači su pružili veoma dobar otpor ekipi iz Živinica i nedostajalo je, čini se, sportske sreće pa da se pobjede favorizovani gosti.