subota, 07 Decembar 2013 20:07

KŽK Čelik-Jedinstvo Tuzla 83:42

VISOKA POBJEDA KOŠARKAŠICA ČELIKA. 6. KOLO BiH LIGE ČELIK – JEDINSTVO BHT 83:42 (+41) - ARENA u Zenici. Početak u 18,00 sati. Gledalaca: oko 350;

Sudije: Biščević-Tokić Jasmina (Sarajevo), Hodžić Zoran (Sarajevo) i Luković Saša; Delegat Ikonić Miladin;  U 6. kolu BiH košarkaške lige za sezonu 2013/2014, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi Jedinstva BHT iz Tuzle. Pobjedila je, zasluženo, visokim rezultatom domaća ekipa KŽK Čelik. Rezultat: Čelik – Jedinstvo BHT  84:42  (26:17), (18:10), (17:05), (22:10).

pogledajte foto galeriju Jasmina Blicka Hadžića

Čelik: S. Halimić 8, M. Džinić 13, Z. Gagić 6, J. Bigović 10, N. Kovačević 5, A. Hundur 2, A. Kalušić 4, M. Rahmanović 8, S. Pašić, I. Rahmanović 14, A. Iriškić 13, A. Čehajić. (Trener: Almir Hamzić).

Jedinstvo BHT: M. Hadžiefendić, A. Hukić, L. Telarević 2, M. Brčaninović 3, N. Glotić, T. Brčina 1, Dž. Ikanović 5, J. Ahmetbegović 6, A. Gazibegović, V. Galušić 11, A. Jusupović, A. Alagić 14. (Trener: Mara Lakić-Brčaninović).

Najefikasnije kod Čelika: I. Rahmanović (14), M. Džinić i A.Iriškić po (13), te J. Bigović (10) poena.

Prvi strijelci Jedinstva BHT: A. Alagić (14) i V. Galušić (11) poena.

Potpuno zaslužena pobjeda košarkašica Čelika

Tuzlanke su dobro otvorile susret i povele sa 4:0, međutim, domaća ekipa je vrlo brzo pokazala da je mnogo kvalitetniji protivnik i prvo su izjednačile rezultat na 4:4, a nakon toga prešle u vodstvo koje nisu ispuštale do kraja susreta. Ostatak prvog poluvremena ekipa Čelika je igrala dosta kvalitetno, a osjetniju razliku su ostvarile u 12.minuti kada je Irma Rahmanović pogodila za 28:17. Nakon toga još bolja igra domaće ekipe, a prvo poluvrijeme je okončano trojkom Maide Rahmanović u posljednjim trenucima za rezultat prvih 20 minuta, 44:27. Nakon odmora ista slika na parketu. Ekipa Čelika je iz minute u minut povećavala vodstvo. U 25.minuti je bilo 50:31, zatim 59:31, a sredinom četvrtog perioda je bilo 74:36. U posljednjih pet minuta susreta domaći trener Almir Hamzić uveo je u igru sve mlađe igračice, koje na ovakvim utakmicama sakupljaju neophodno iskustvo. I u takvom odnosu snaga gošće nisu uspjele značajnije promjeniti rezultat, nego su Čelikove mlade snage prednost, čak i povečale na + 41 poen, pa je domaća ekipa Čelika slavila zasluženu pobjedu 83:42.

Narednog vikenda ekipa Čelika će u okviru 7.kola Prvenstva BIH gostovati ekipi Rudar Sport iz Ugljevika.