Printaj ovu stranu
subota, 30 Novembar 2013 22:40

OKK Čelik - Gradina 80:71

A1 KOŠARKAŠKA LIGA KS BiH POBJEDA OKK ČELIK U DERBIJU 7. KOLA. OKK ČELIK – KK GRADINA 80:71 - ARENA u Zenici; Početak u 19 sati; Gledalaca: oko 400; Uokviru  7. kola  A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2013/2014, zenički OKK Čelik je bio domaćin ekipi KK Gradina iz Srebrenika. Šestu pobjedu u novom prvenstvu je zabilježila domaća ekipa OKK Čelik.Rezultat: Čelik – Gradina  80:71  (15:24), (28:10), (21:23), (16:14).

Sastav OKK Čelik: Ekmeščić, Fejzagić, Radan 11, Arnaut 2, Hodžić 28, Begagić 20, Pezer 3, Balta 4, Anđelić 4, Durmić 3,  Klinac 3, Fajković. (Trener Nedžad Hodžić, pomoćni treneri: Kenan Kaknjo i Ahmed Muminović);

Sastav KK Gradina: Lipjankić, Ahmičević, Hercegovac, Hasić, Salihović, Alibašić, Bešić, Adrović, Tarčin, Gopo, Topalović, Bečirović. (Trener Amir Delalić);

Najefikasniji kod Čelika su bili: Dino Hodžić (28), Dino Begagić (20) i Arijan Radan (11) poena;

Kod Gradine, najefikasniji su bili: Alibašić (18), Salihović (15), Topalović (12) i Tarčin (11) poena;

U utakmici 7.kola između Čelika i Gradine, šestu pobjedu u prvenstvu je zasluženo ostvarila domaća ekipa OKK Čelik. Gosti su se pokazali kao veoma dobra ekipa, koja se zasluženo nalazi u vrhu tabele. Kao što smo ranije objavili Čelik je igrao bez svog najboljeg igrača, Ivana Opačka, koji je nedavno prešao u redove ekipe Široki.

Tok utakmice:

Prvu četvrtinu dobijaju gosti iz Srebrenika (15:24). U ovoj četvrtini oni su imali prednost i od +15 poena u 9.minuti (9:24).

Drugu četvrtinu domaći otvaraju furiozno i prave veliku prednost od 15:3 (30:27). U periodu preokreta domaći postižu 4 trojke zaredom (Esnaf Durmić 1x i Dino Begagić 3x) i ovu četvrtinu domaći dobijaju sa 28:10, te se na odmor odlazi pri rezultatu 43:34 za Čelik.

U prvim minutama 3. četvrtine domaći još "dodaju" gas i idu na najveću prednost na utakmici od + 15 poena (53:38), ali se gosti konsoliduju i do kraja ove četvrtine rezultat je +7 za domaće (64:57).

U zadnjoj četvrtini vođena je velika borba za svaki poen i gosti se u zadnje četiri minute dva puta opasno približavaju vođstvu domaćina na samo 3 poena (69:66) i (71:68).. Međutim, to je bilo sve što su gosti učinili da se približe vođstvu domaćih. Da istaknemo, kod rezultata 69:66, mladi  Kenan Arnaut imao je hrabrosti i ušao pod koš, prekinuo seriju grešaka ekipe i poentirao polaganjem za 71:66. U samom finišu utakmice Dino Hođžić je siguran  kod izvođenja 4 slobodna bacanja i postavlja konačan rezultat od 80:71 za OKK Čelik.

O suđenju neka odlučuju stručni ljudi iz sudijske organizacije, ali je domaćim igračima dosuđeno više ličnih grešaka od gostiju. Evo ilustracije: pet igrača Čelika nije završilo utakmicu zbog 5 dosuđenih ličnih grešaka (Durmić, Pezer, Balta, Klinac i Hodžić), dok na drugoj strani samo jedan igrač gostiju je dobio 5 ličnih grešaka i to 17 sekundi do kraja utakmice. Zbog ovakvog kriterija suđenja, kod jedne odluke sudija trener domaćih Nedžad Hodžić je dobio tehničku grešku, već u prvoj četvrtini.

Čestitke košarkašima Čelika na zasluženoj pobjedi nad dobrim suparnikom.

U osmom kolu ekipa OKK Čelik ide u goste ekipi KK Vogošća, dok Gradina ugošćuje Turbinu iz Jablanice.