Printaj ovu stranu
subota, 30 Novembar 2013 16:57

BH Telekom Premijer lige BiH – 19. kolo. Šesta pobjeda Viteza.  NK Vitez – FK Radnik 3:0 Stadion: "A" teren na Kamberovića polju u Zenici; Gledalaca: oko 300; Vrijeme: oblačno i prohladno (-1*C); Glavni sudija: Bureković Muamer iz Zenice, sa pomoćnicima: Kačavenda Radislav(Gradiška) i Čaušević Moamer (Sarajevo), 4.sudija Tičić Mirza (Sarajevo), delegat Ristović Davor (I.Sarajevo),  posmatrač suđenja Liščinski Vlado (Prijedor); Novi Premijerligaš Vitez je bio domaćin u Zenici na stadionu Kamberovića polje, ekipi bijeljinskog Radnika, u 19. kolu BH Telekom Premijer lige BiH (četvrto kolo iz proljetnog dijela prvenstva). Pobjedili su domaćini u ovom susretu, ekipa Viteza.  Rezultat: Vitez – Radnik  3:0 (1:0);

Strijelci: 1:0 (Brekalo 16'), 2:0 (Kapetan 49'), 3:0 (Dilaver 90+1');

Žuti kartoni: Jurić, Šišić i Vidović (Vitez), Radulović (Radnik);

Sastavi timova:

Vitez: Živković, Jurić, Jurčević (cap), Dedić, (od 79' Dilaver), Šišić, (od 88' Mišić), Imamović, Brekalo, Vidović, (od 89' Livančić), Kapetan, Hasanaović Almir,  Smriko, Na klupi Viteza još su bili: Kovač, Livaja, Šantić i Badrov.  (Trener Ante Miše);

Radnik: Savić, Antić, (od 88' Lazić),  Jevtić, Kojić, Katanec, Hasanović Mirza, Radulović, (od 55' Komlenović), Ćosović, Ristić, Obradović, Krsmanović, Lakić. (Trener Srđan Bajić);

U zadnjem jesenjem kolu prvenstva ekipa Viteza je potpuno zaslužena pobjeda protiv bijeljinskog Radnika.

Kako su postignuti golovi:

Nakon ubačaja Šišića iz kornera sa desne strane za 1:0 je pogodio glavom Brekalo sa peterca u 43.minuti.

Na 2:0 povisio je Kapetan prizemnim šutem sa 7-8 metara iskosa sa desne strane i lopta je prošla  ispod gostujućeg golmana u mrežu.

Treći gol Vitežani su postigli u prvoj minuti sudijske nadoknade. Na asistenciju Tonija Livančića sa desne strane pogodio je Dilaver.

Vitezu je ovo šesta pobjeda u prvenstvu i trenutno ima 22 boda. Vitez se nalazi u odličnoj formi, jer su svojim protivnicima u zadnje četiri utakmice u Zenici na Kamberovićima, postigli 12 golova (Vitez-Zvijezda 3:1, Vitez-Travnik 3:0, Vitez-Borac 3:1 i danas Vitez – Radnik 3:0).

Utakmica je bila fer i korektna, a gledaoci su aplauzom nagradili nogometaše Viteza na odličnoj igri i pobjedi.

U narednom, 20. kolu, koje će se igrati na proljeće, Vitez ide u goste ekipi Zrinjskog, dok je Radnik domaćin aktuelnom prvaku, sarajevskom Željezničaru.