Printaj ovu stranu
subota, 23 Novembar 2013 22:00

A2 KOŠARKAŠKA LIGA KSBiH, GRUPA SJEVER ZEBAC PORAŽEN U PRODUŽETKU KK ZEBAC - KK RADNIČKI 91:96 (80:80); Večeras, 23.novembra 2013.godine u Areni Zenica u 18 sati odigrana je utakmica petog  kola A2 košarkaške lige KSBiH, grupa Sjever, sezona 2013/2014,  između ekipa KK Zebac iz Zenice i ekipe KK Radnički iz Lukavca. Pred oko 200 gledalaca pobjedu su odnijeli gosti iz Lukavca nakon produžetka od 5 minuta, jer je utakmica nakon 4. četvrtine završena neriješeno 80:80.

Rezultat: KK ZEBAC – KK RADNIČKI  91:96 (80:80)  (17:14), (14:15), (18:23), (31:28); (11:16)

Najefikasniji u ekipi domaćih su bili: Bambur (24), Dizdar (23), Šanjta-Reis (18) i Čišić (13) poena.

Neočekivan poraz KK Zebac od gostiju iz Lukavca. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 31:29 za domaće košarkaše, a nakon treće četvrtine gosti imaju prednost od 3 poena (49:52). U prva tri dijela utakmice nijedna ekipa nije imala veću prednost od 6 poena. Zadnju četvrtinu bolje otvaraju domaći i prednost se stalno povećava do maksimalnih 11 poena (76:65). Od tog trenutka, do kraja utakmice, domaći postižu samo 4 poena, a gosti 15 poena, pa utakmica završava neriješeno 80:80. Ovaj preokret je uslijedio nakon nekoliko uzastopnih pogreški i promašaja domaćih. U opisanom periodu, pri rezultatu 80:78 i na 10-ak sekundi do kraja, domaći promašuju dva slobodna bacanja, što je stvorilo mogučnost da gosti izjednače ili čak trojkom i pobjede. Bila su dva poena u zadnjoj sekundi za goste i otišlo se u produžetak od 5 minuta, jer je rezultat neriješen, 80:80.

U 38. minuti utakmice, petu ličnu u domaćoj ekipi je dobio najbolji igrač Adi Bambur, što je, najvjerovatnije kumovalo nesigurnost ekipe u finišu utakmice. Sa 4 lične u domaćoj ekipi je igrao, zadnju četvrtinu i produžetak, i Šanjta-Reis, te je i ovo uticalo da se utakmica izgubi. U produžetku domaći prvi postižu 2 poena, a onda trojkom goste dovodi u vođstvo njihov najbolji igrač sa brojem 5 (Ćosić), koji je na ovoj utakmici postigao 50 poena. Do kraja produžetka gosti više nisu ispuštali stečenu prednost, te ona iznosi i do 6 poena i utakmicu rutinski privode kraju do konačnih 91:96. Iz kluba KK Zebac su "čestitali ekipi KK Radnički na pobjedi i njihovom igraču Ćosiću na postignutih 50 poena!"