subota, 23 Novembar 2013 15:29

Pobjeda Čelika na Bilinom

Zenica, 23.novembar 2013. god. - Stadion: "Bilino polje" u Zenici; Početak: 13:00 sati; Vrijeme: oblačno + 10*C; Gledalaca: oko 2.000;
(Glavni sudija Bandić Antoni iz Gruda, pomoćnici: Turudić Hrvoje iz Čitluka i Gojić Mirko iz Doboja, 4.sudija Mujić Elvis iz Banovića, delegat Šarić Damir iz Tuzle, posmatrač suđenja Jelavić Filip iz Gabele);

U 18. kolu BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu "Bilino polje igrali su domaći Čelik i ekipa novog Premijerligaša, Mladost iz Velike Obarske kod Bijeljine. Završeno je pobjedom domaćih nogometaša.
Rezultat: Čelik – Mladost  4:1 (1:0);
Strijelci: Jusić (33.'), Dedić (46.'), Kajkut (62.'), Duvnjak (87.'), Komarčević (90.+3');

Žuti kartoni: Dedić i Kajkut (Čelik);
Sastavi timova:
Čelik: Adilović, Gojković, (od 46' Bajraktarević), Horić, Mešanović, Kajkut, Jusić, Simić, (od 85' Duvnjak), Dedić, (od 71' Alispahić), Barać, Mišić i Lakičević. Na klupi su još bili: Nurković, Jakupović, Ribić i Stajić; (Šef stručnog štaba: Nizah Hukić);
Mladost: Tripić, Hodžić, (od57' Avrić), Zelić, Mazić, (od 76' Anđelić), Ramić, (od 66' Đurđević), Trifković, Krezović, Kostić, Komarčević, Gujić i Jeftić. (Šef stručnog štaba: Dušan Jevrić);

Kako su postignuti golovi:
1:0-Jusić u 33.minuti. Korner sa desne strane je izveo Simić, a Emir Jusić glavom pogađa za vođstvo Čelika.
2:0.Dedić u 46. minuti. Odlično ubacivanje Semira Bajraktarevića sa desne strane, a na drugoj stativi
 snalažljivi Dedić sprovodi loptu u gol.
3:0-Kajkut u 62. minuti. Mešanović dodaje loptu do Dedića, a ovaj majstorski dodaje Kajkutu koji sa 5-6 metara prizemnim udarcem pogađa nebranjeni dio gola gostiju.
4:0-Duvnjak u 87. minuti. Samo što je ušao u igru mladi Armin Duvnjak pogađa mrežu gostiju uposlen od Kajkuta i to odličnim udarcem sa ivice kaznenog prostora gostiju.
4:1-Komarčević u 90.+3 minuti. Na isteku sudijske nadoknade od tri minute, Komarčević iznenada izbija sam pred golmana Čelika Adilovića i pored njega pogađa gol domaćih.

U oproštajnoj utakmici ove jeseni pred svojim navijačima nogometaši Čelika su sasvim zasluženo pobjedili goste iz Velike Obarske i pobjedu podarili svojim najvatrenijim navijačima, Robijašima za njihov 25. rođendan. Prije početka meča direktor Čelika, Alija Porča je uručio tortu predstavnicima navijačke skupine zeničkog tima.
Robijaši su na južnoj tribini napravili sjajnu koreografiju da obilježe svoj 25. rođendan, a nogometaši Čelika su im uveličali proslavu ovom visokom pobjedom od 4:1. Na južnoj tribini je bilo oko 600 Robijaša, koji su tokom cijele utakmice bodrili svoje ljubimce. Simbolično, u 25. minuti je napravljena i dimna zavjesa crvene boje i sa bakljom. Dim je zbog povoljnog vjetra otišao u visini i prema gradu, tako da utakmica nije ni zaustavljana. Na kraju utakmice svi igrači Čelika su došli do južne tribine i sa Robijašima pjevali Čelikovu pjesmu.

Ekipa Čelika sada ima četiri pobjede, 11 remija, tri poraza i 23 boda u proteklih 18 kola prvenstva.
U devetnaestom kolu prvenstva (4. kolo iz proljetnog rasporeda), Čelik gostuje kod ekipe Velež iz Mostara, a Mladost je domaćin sarajevskom Olimpicu.