Printaj ovu stranu
subota, 16 Novembar 2013 20:57

VISOKA POBJEDA KOŠARKAŠICA ČELIKA.  3. KOLO BiH LIGE ČELIK – ŽELJEZNIČAR 89:48 (+41) Gradska ARENA u Zenici. Početak u 18,00 sati. Gledalaca: oko 250; Sudije: Skenderija Davorin, Vujinić Miloš i Jurić Ivan, delegat Miodrag Vujović (Bus.)

U 3. kolu BiH košarkaške lige za sezonu 2013/2014, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi Željezničara iz Sarajeva. Pobjedila je, zasluženo, visokim rezultatom domaća ekipa KŽK Čelik.

Rezultat: Čelik – Željezničar 89:48  (28:10), (15:15), (31:07), (15:16).

KLIKNI OVDJE da vidiš foto galeriju

Čelik: S Halimić 10, M. Džinić 15, Z. Gagić, N. Kovačević 9, A. Hundur 2, M. Hajder, M. Rahmanović 8, S. Pašić 2, I. Rahmanović 17, A. Ćorović 19, A. Iriškić 7, B. Hebib. (Trener: Almir Hamzić);

Željezničar: S. Pehilj, B. Oruč 2, B. Tekač, I. Kaljo 8, J. Stošić, A. Ćato 14, H. Međedović 8, L. Omerbašić 10, A. Krajišnik, A. Bećirović, I. Memić 6, A. Neković. (Trener: Vesna Bajkuša);

Potpuno zaslužena pobjeda košarkašica Čelika sa visokih + 41 poen (89:48). Već nakon prve četvrtine domaće košarkašice su imale prednost od 18 poena (28:10). U drugoj četvrtini se vodila dosta ravnopravna i ista je završena neriješeno 15:15.

Drugi dio utakmice je protekao u apsolutnoj dominaciji domaćih košarkašica, a treću četvrtinu su odigrale furiozno i istu su dobile sa visokih 31:07, tako da je razlika vrlo brzo dostigla i do + 40 poena prednosti. Trener Hamzić je u ovoj utakmici dao priliku apsolutno svim igračicama i po onome što smo mogli vidjeti, većina tih igračica je iskoristila ukazanu šansu, tako je za očekivati da će i u narednim utakmicama dobijati sve više i više šansu. Posebno se to odnosi na mlade Anidu Ćorović i Nedžlu Kovačević, koje su već sada pokazale da se na njih može ozbiljno računati. Cilj, da se iz domaćeg pogona stvori što više kvalitetnih igračica, već sada se počinje ostvarivati. S druge strane, ekipa Željezničara je pokazala da bez obzira što je ostala bez nekoliko mladih i kvalitetnih košarkašica ima jako puno talentovanih igračica pred kojima je sigurno svijetla budućnost. Narednog vikenda ekipa Čelika će u okviru 4.kola Prvenstva BIH gostovati u Banja Luci ekipi Mladog Krajišnika.