20 April 2024
srijeda, 13 Novembar 2013 21:35

Zeničanke -12 u Beogradu

PORAZ KOŠARKAŠICA ČELIKA U BEOGRADU.  - 4. KOLO MEĐUNARODNE REGIONALNE LIGE. RADIVOJ KORAĆ - ČELIK 77:65

Početak u 19,30 sati; dvorana Sport Eko u Beogradu; gledalaca: 200; Sudije: Holjevac, Tresoglavić i Grubišić; delegat Olivera Krivokapić; U 4. kolu Adriatica MŽRKL, za sezonu 2013/2014, košarkašice Čelika su bile gosti u Beogradu ekipi Radivoj Korać. Pobjedila je domaća ekipa Radivoj Korać. Rezultat: Radivoj Korać – Čelik  77:65 (15:13), (16:13), (17:22), (29:17).

Sastav KŽK Čelik: M.Džinić 12, Z.Gagić 13, N.Kovačević, M.Hajder, A.Kalušić 17, M.Rahmanović 12, S.Pašić, I.Rahmanović 5, A.Ćorović 3, A.Iriškić 3, A.Čehajić, B.Hebib; (Trener Almir Hamzić);

Najefikasnije kod Čelika su bile: A.Kalušić (17), Z.Gagić (13), te M.Džinić i M.Rahmanović po 12 poena.

Kod Radivoj Koraća, najefikasnije: Mandić (17), Topuzović i Jovanović po 12, te Čolić 11 poena.

Nakon prve polovine utakmice domaće košarkašice su imale prednost od 5 poena (31:26). U prvih 5 minuta treće četvrtine zeničke košarkašice prave rezultat od 2:13 (33:39) i do kraja 3. četvrtine uspjevaju da održe prednost u ovoj četvrtini, koje je završena sa 17:22, odnosno na kraju 3. četvrtine rezultat je bio 48:48.

Zadnju četvrtinu bolje otvaraju domaće košarkašice i za nekoliko minuta prave rezultat od 16:2 (64:50), pa se vidjelo da je to nedostižna prednost u ovoj utakmici. Do kraja utakmice domaće košarkašice su sačuvale stečenu prednost i zabilježile drugu pobjedu u ligi. Košarkašicama Čelika je ovo bio treći poraz u MŽRKL.

Već narednog vikenda košarkašice Čelika će, uokviru 3.kola BiH šampionata, ugostiti ekipu Željezničara iz Sarajeva.